Nestlé to...

...wiodąca firma w zakresie żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia. Chcemy być uznanym liderem polepszającym jakość życia Polaków w zakresie żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia.

Od początku istnienia Nestlé na świecie, a więc już od 150 lat naszą działalnością kieruje przekonanie, że powinniśmy przynosić długotrwałe korzyści nie tylko naszym akcjonariuszom, ale także społecznościom, w których funkcjonujemy. Jesteśmy przekonani, że jako największy producent żywności na świecie powinniśmy szukać rozwiązań, które odpowiadać będą na najistotniejsze kwestie ekonomiczne, społeczne i środowiskowe.

Podstawą naszej kultury organizacyjnej są Korporacyjne Zasady Prowadzenia Działalności Gospodarczej Nestlé (pdf, 7,7Mb).

csv

Tworzenie Wspólnej Wartości to sposób w jaki prowadzimy biznes. Wierzymy, że powinien on przynosić korzyści udziałowcom, ale jednocześnie społeczeństwu, np. rolnikom dostarczającym nam surowce, naszym pracownikom, klientom i konsumentom oraz szeroko rozumianym społecznościom w krajach, w których prowadzimy działaności.

Innowacje z myślą o przyszłości

Badania i Rozwój to dla Nestlé kluczowy czynnik przewagi konkurencyjnej. 29 centrów badawczych, które Nestlé posiada na całym świecie, to największa ze wszystkich firm spożywczych sieć R&D.