Sort by
Sort by

Nestlé Polska S.A. gasi światło i włącza się do apelu o zmiany

Zgaś światło. Włącz się do zmian! – to hasło tegorocznej, 6. już edycji Godziny dla Ziemi w Polsce, organizowanej przez światową organizację WWF. W inicjatywie – jak co roku – bierze udział Nestlé Polska S.A. 23 marca, na 60 minut – od 20.30 do 21.30 – wyłączone zostanie oświetlenie dwóch powierzchni biurowych siedziby głównej Nestlé Polska S.A. w Warszawie oraz oświetlenie zewnętrzne w oddziałach produkcyjnych firmy: w Kaliszu i Rzeszowie. Działania będą przeprowadzone przy zachowaniu wszelkich standardów bezpieczeństwa. 

Uczestnicząc w inicjatywie, Nestlé dołącza do setek milionów ludzi na całym świecie, dla których ważne jest świadome korzystanie z zasobów środowiska naturalnego i minimalizowanie własnego wpływu na ich ograniczanie.

To nasza wiedza i zaangażowanie decydują o podejściu każdego z nas do środowiska – zarówno w indywidualnych czynnościach dnia codziennego, jak i postępowaniu firm czy społeczeństw. Budowanie świadomości ekologicznej wymaga długofalowego i konsekwentnego zaangażowania. Ważne jest przede wszystkim, by zrozumieć, że jesteśmy uzależnieni od czystego środowiska naturalnego i jego zasobów. W tym kontekście każda aktywność, w każdej części globu, w trosce o planetę jest niezwykle cenna – mówi Katarzyna Granat, Specjalista ds. Środowiska w Nestlé Polska S.A. 

W 2012 roku w ramach Godziny dla Ziemi WWF światła zgasiły setki milionów ludzi z ponad 5 000 miast, w 150 krajach na wszystkich kontynentach. W Polsce do akcji oficjalnie przyłączyło się ponad 50 miast i 30 000 osób. Nad tegoroczną edycją honorowy patronat objęła Hanna Gronkiewcz-Waltz – Prezydent m.st. Warszawy.