Sort by
Sort by

Wojna z odpadami

Fabryki karmy dla zwierząt, które do zera ograniczyły produkcję odpadów składowanych na wysypisko
Wojna z odpadami
Ciężko coś zrobić bez bałaganu. Dlatego nieważne, czy gotujemy szybki obiad dla jednej osoby, czy spędzamy kilka miesięcy, remontując mieszkanie, możemy być pewni, że w trakcie powstaną jakieś odpady.
Zwiększmy skalę i dodajmy całkiem sporo karmy dla zwierząt. Wyobraźmy sobie produkcję żwirku i karmy dla psów i kotów zdolną zaspokoić potrzeby milionów zwierząt domowych każdego roku.

Teraz spróbujmy zrobić to samo bez wywożenia odpadów na wysypisko, a zrozumiemy znaczenie osiągnięcia celu „zero odpadów” w fabryce Puriny.

 

Wojna z odpadami


Oczywiście tylko dlatego, że coś jest trudne, nie znaczy od razu, że nie da się tego zrobić. W rzeczywistości największa firma spożywcza na świecie, Nestlé, postanowiła całkowicie wyeliminować odpady przeznaczane na wysypiska do 2020 roku.
 
 
 
Siedem spośród 20 fabryk Puriny w Ameryce Północnej już osiągnęło ten cel. Odpady z tych fabryk są starannie kierowane do miejsc specjalizujących się w odzyskiwaniu wartości ekologicznej i ekonomicznej.

Może to oznaczać ponowne wykorzystanie, recykling lub spalanie w celu uzyskania energii. Wszystko, żeby tylko jak najlepiej wykorzystać każdy materiał i zapobiec wywiezieniu go na wysypisko.

 

Zrównoważony rozwój


Ograniczenie produkcji odpadów to ważna część planu Puriny, mającego na celu zminimalizowanie jej wpływu na środowisko. Firma pracuje również nad większym wykorzystaniem odnawialnej energii oraz oszczędzaniem wody. Zużycie wody w fabrykach Puriny Nestlé w Ameryce Północnej spadło o 28% od 2007 roku.

„Jesteśmy zdecydowani stale wprowadzać usprawnienia w celu zrównoważenia każdego etapu naszego łańcucha wartości oraz uczynienia świata lepszym dla zwierząt domowych i ludzi, którzy je kochają”, mówi John Bear, Wiceprezes ds. produkcji, Nestlé Purina Ameryka Północna.

 

Trzy kroki do sukcesu


Purina działa w kierunku ograniczenia produkcji odpadów wywożonych na wysypiska na trzy kluczowe sposoby.

Po pierwsze, spółka stara się zachęcić wszystkich swoich pracowników, aby zaangażowali się w projekt. Po drugie, przygląda się swoim procesom, aby znaleźć sposoby na ograniczenie produkcji odpadów poprzez sam system. Po trzecie, współpracuje z przedsiębiorstwami, które mogą kompostować, poddać recyklingowi, ponownie wykorzystać lub odzyskać energię z wytworzonych odpadów.

Od 2014 roku spółka zmniejszyła produkcję odpadów wywożonych na wysypiska w Ameryce Północnej o ponad 34%.
 
W ciągu ostatnich 3 lat

ilość odpadów wywożonych na wysypisko zmniejszona o ponad 1/3
Wykorzystując to samo trzystopniowe podejście, spółka-matka, Nestlé USA, już wyeliminowało produkcję odpadów do wywozu w każdej ze swoich 23 fabryk. Fabryki, które produkują wszystko od słodyczy i nabiału po mrożone dania, lody i napoje nie wytwarzają żadnych odpadów przeznaczonych na wysypisko.

Wszystkie fabryki Puriny zmierzają w kierunku osiągnięcia tego celu, co dowodzi siły bieżącego postanowienia Nestlé, aby wypracować zrównoważone praktyki biznesowe we wszystkich obszarach działalności.