Sort by
Sort by

Young Culinary Talent (YOCUTA)

Warsztaty Nestlé Professional z klasą

CZYM JEST GOTOWANIE?

Dziś młode kulinarne talenty – jutro szefowie prestiżowych restauracji

W restauracyjnej kuchni pięciogwiazdkowego hotelu Palacio de Tangara podczas realizowania zamówień panował gwar, kiedy pojawiło się specjalne zamówienie. Klient zażyczył sobie pudim de leite, czyli popularną w Brazylii kremową tartę.

Zła wiadomość: w menu restauracji nie ma takiego deseru. Tartę można znaleźć we wszystkich tradycyjnych piekarniach w całym kraju, jednak nie w tak ekskluzywnym miejscu jak Palacio de Tangara. Nikt nie chciał przekazywać złych informacji, ponieważ obsługa restauracji w pięciogwiazdkowym hotelu zawsze stara się zaspokoić potrzeby wszystkich gości - bez względu na to, jak niezwykłe były.

Właśnie wtedy Felipe Cunha Chavez, asystent szefa kuchni, uratował sytuację. Pracujący w tym miejscu od kilku tygodni 25-letni Brazylijczyk zebrał potrzebne składniki i niczym doświadczony cukiernik stworzył wyśmienity deser, dzięki czemu uniknął dramatu!

Young Culinary Talents

Jak się okazało, Felipe nauczył się przygotowywać pudim de leite podczas szkolenia w ramach programu YOCUTA. Nabył również wiele innych przydatnych umiejętności.

YOCUTA (Young Culinary Talents) to program szkoleniowy Nestlé, który skupia się głównie na biznesie gastronomicznym i jego aspektach kulinarnych. Jego celem jest rozwijanie młodych talentów poprzez zapewnienie im wszystkich niezbędnych narzędzi do udanej kariery w branży kulinarnej. W czasach, gdy przemysł gastronomiczny na całym świecie zmaga się z dotkliwym niedoborem wykwalifikowanych pracowników, YOCUTA odkrywa nowe talenty w tym obszarze.

Program YOCUTA jest częścią inicjatywy Nestlé Needs YOUth - ambicją w ramach tej inicjatwy jest wsparcie ekonomiczne 10 mln młodych ludzi na całym świecie w wykorzystaniu możliwości ekonomicznych do 2030 r. Rozpoczęty w 2015 roku w Ameryce Łacińskiej program pomógł już ponad 2000 studentom chcącym rozwijać swoje umiejętności kulinarne. Obecnie jest rozszerzany na cały świat, aby móc wesprzeć tysiące innych osób, których celem jest zostać szefami kuchni.

Więcej niż tylko garnki i patelnie

Dzięki YOCUTA ambitni młodzi szefowie kuchni poszerzają swoją wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne potrzebne do odniesienia sukcesu. Uczestnicy mają możliwość zdobywać doświadczenie „z pierwszej ręki” pod nadzorem najlepszych szefów kuchni.

Szkolenie wykracza poza kuchnię: w ramach YOCUTA odbywają się warsztaty pisania CV i symulacje rozmów kwalifikacyjnych. Wszystko po to, by móc doskonalić umiejętności potrzebne w znalezieniu wymarzonej pracy.

Felipe szkolił się w El Instituto Laurent - nazwanym na cześć sławnego francuskiego szefa kuchni Laurenta Suaudeuau - gdzie zdobył solidne podstawy w technikach kulinarnych, a także podstawową wiedzę żywieniową. Następnie Felipe brał udział w intensywnym szkoleniu cukierniczym prowadzonym przez Flávio Federico, jednego z najlepszych szefów kuchni w Brazylii.

Rozwijanie i doskonalenie umiejętności
„To było wspaniałe doświadczenie. Mogłem nie tylko odkrywać nowe techniki kulinarne, ale również doskonalić te, które już znałem i wykorzystwałem wcześniej.” - mówi Felipe, który równolegle z pracą na pełny etat w pięciogwiazdkowym hotelu prowadzi internetowy biznes sprzedający domowe brazylijskie wyroby cukiernicze zwane brigadeiro.

„Nasze słodycze stały się bardziej wyrafinowane dzięki temu, czego nauczyłem się podczas szkoleń w ramach programu YOCUTA, a firma szybko się rozwija”.

Felipe jest wdzięczny za możliwości, jakie zapewnia program szkoleniowy Nestlé, który pomógł mu zdobyć pracę w prestiżowej restauracji. „Ten program bardzo mi pomógł. To tak, jakbym przyspieszył moją karierę o dziesięć lat. Nie wiem, gdzie byłbym dzisiaj bez programu YOCUTA” - twierdzi.