Sort by
Sort by

Zadbaj o siebie NAŁ

Pracujesz, ćwiczysz, realizujesz swoje pasje, spędzasz czas z rodziną i przyjaciółmi, a każdy dzień to nie lada wyzwanie dla Twojego organizmu? Potrzebujesz dodatkowego wsparcia, by nadążał on za intensywnym trybem życia? Zwróć uwagę na to, czy zapewniasz mu nie tylko odpowiednie nawodnienie, ale też czy dostarczasz mu odpowiedniej dawki mikro- i makroelementów.
Zadbaj o siebie NAŁ
Powrót do informacji prasowych

Woda spełnia w organizmie szereg funkcji: chroni narządy, uczestniczy w procesie trawienia, pomaga regulować temperaturę ciała, umożliwia pracę mózgu. Nie istnieje jedna zasada jasno określająca, ile dokładnie litrów wody powinniśmy pić, bo jej spożycie uzależnione jest od wielu czynników, takich jak wiek, płeć, tryb pracy, aktywność fizyczna, aktualny stan zdrowia czy temperatura otoczenia, w jakim przebywamy. Możemy wspomagać się jednak ogólnymi wytycznymi, na przykład „Normami żywienia dla populacji Polski”, opublikowanymi przez Instytut Żywności i Żywienia. Według ekspertów kobiety, które nie są w ciąży i nie karmią piersią powinny spożywać ok. 2 L wody dziennie, a mężczyźni – o pół litra więcej. To bardzo ważne, by spożywać odpowiednią ilość wody z różnych źródeł jako część zrównoważonej diety i zdrowego trybu życia.

Świadomość konsumentów, że regularne picie wody pomaga utrzymać prawidłowy poziom nawodnienia niezbędny do odpowiedniego funkcjonowania organizmu, rośnie. Jednak intensywny tryb życia, wymagająca praca i wzmożony stres, z jakim w ostatnim czasie się mierzymy, sprawiły, że konsumenci poszukują produktów dających im w tym zakresie jeszcze dodatkowe wparcie. Z przeprowadzonych przez GFK badań wynika, że 64% Polaków uważa, że spożywanie większej ilości pokarmów z dodatkiem składników mineralnych to dobry sposób na zdrowszą dietę. Konsumenci zwracają coraz większą uwagę na swoje zdrowie, a Nielsen określił to zachowanie jak „proaktywne zakupy z myślą o zdrowiu”2.

Składniki mineralne należą do związków egzogennych, czyli takich, które muszą być dostarczane do organizmu wraz z pożywieniem i napojami. Umożliwiają nam prawidłowe funkcjonowanie oraz są ważnym materiałem budulcowym naszego ciała. Cynk, chociaż jest pierwiastkiem śladowym, ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego, jest niezbędny w procesie gojenia ran, nie można też przecenić jego wartości w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała. Zawiera go siemię lniane czy pestki dyni. Potas odpowiada za gospodarkę wodno-elektrolitową, odpowiednie ciśnienie krwi oraz napięcie i kurczliwość mięśni. Jest niezbędny dla prawidłowej pracy naszego serca. Znajdziemy go w suszonych morelach, białej fasoli czy pistacjach. Magnez bierze udział w tworzeniu nowych komórek, wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego i układu krążenia. Dostarczymy go naszemu organizmowi wraz z nasionami słonecznika, dynią czy kakao. Dodatkową dawkę cynku, potasu i magnezu znajdziemy także w napojach funkcjonalnych NAŁ+, które powstały na bazie naturalnej wody mineralnej – tłumaczy Katarzyna Żywczyk, specjalista ds. żywienia, Nestlé Polska.

By odpowiadać na różnorodne potrzeby, NAŁ+ dostępne jest w trzech różnych wariantach. Oprócz naturalnej wody mineralnej Nałęczowianka (pochodzącej ze znanego ze swojego uzdrowiskowego klimatu Nałęczowa, położonego w otulinie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego), zawierają one dodatkową dawkę cennych składników mineralnych oraz delikatny owocowy smak:

  • NAŁ+ o smaku czarnej porzeczki zostało wzbogacone o cynk, który pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, a więc warto po niego sięgnąć, jeśli chcemy proaktywnie zadbać o swój organizm pod tym względem.
  • NAŁ+ o smaku jeżyny zawiera dodatkową dawkę potasu, pomagającego w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. To produkt, który sprawdzi się u osób aktywnych fizycznie.
  • NAŁ+ o smaku zielonego jabłka z dodatkiem magnezu, przyczyniającego się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. To propozycja dla osób, które dużo pracują, mają wiele planów i pragną wykorzystywać każdy dzień najlepiej, jak się da. 

 

Funkcjonalne NAŁ+ nie zawierają barwników, konserwantów, cukru ani substancji słodzących. Są dostępne w butelkach PET o wygodnej i poręcznej pojemności 0,7 L, które nie tylko w 100% nadają się do recyklingu, ale są też wykonane w 50% z plastiku z recyklingu. Już wszystkie niegazowane formaty Nałęczowianki są dostępne także w opakowaniach wyprodukowanych w 50% z przetworzonego PET – marka jest pod tym względem pierwsza w Polsce.

nal

 

nał infografika-min

1Consumer Life, GFK 2017.
2Consumer during Pandemic. Symptoms, Complications and Prescriptions by Nielsen, Nielsen 2020.