Sort by
Sort by

Płatki z mlekiem to jeden z najzdrowszych sposobów na rozpoczęcie dnia

Badania zaprezentowane przez American Society for Nutrition's, na corocznej konferencji Experimental Biology, pokazały, że płatki z mlekiem jedzone na śniadanie to jeden z najlepszych sposobów, aby odpowiednio rozpocząć dzień. Jest to dobra wiadomość dla konsumentów, poszukujących nowych sposobów na pożywne i pełnowartościowe śniadanie. Badanie, sponsorowane przez jednego z producentów płatków, wykazało, że amerykańskie dzieci i młodzież, które na pierwszy posiłek spożywają płatki z mlekiem, mają więcej witamin
i minerałów od tych, które jedzą inne rodzaje śniadań.

Niestety pomijanie śniadań staje się coraz bardziej popularne wśród dzieci, które wchodzą w wiek nastoletni. Te z nich, które nie jedzą śniadania, są narażone na niedobór witamin i minerałów, tj. witamina A, D, wapno i żelazo. Badanie to pokazuje, że rozpoczęcie dnia od jedzenia płatków zbożowych z mlekiem może pomóc w pozyskiwaniu tych ważnych witamin - mówi Latha Devareddy, starszy specjalista ds. żywienia.

Badanie wykonane w Meksyku pokazuje, jak duży wpływ na meksykańskie dzieci ma pierwszy posiłek, dostarczający niezbędnych minerałów.

Niemalże wszystkie dzieci w Meksyku jedzą śniadanie, ale nie spożywają płatków tak często, jak dzieci z innych krajów. Te z nich, które je jedzą, mają większą łatwość w przyswojeniu 10 witamin i minerałów, niż dzieci, które na śniadanie dostawały co innego lub nie jadły go wcale - mówi Deisy Hervert, specjalista ds. żywienia i jeden z naukowców, pracujących przy tym badaniu.

Kolejne badanie zaprezentowane na konferencji, pokazało, że płatki są nie tylko doskonałym pomysłem na śniadanie, ale również świetną przekąskę, którą zabrać można do szkoły. Wzbogacają one bowiem dietę dziecka w błonnik. W przeprowadzonym badaniu dzieci zamieniły szkolną przekąskę na płatki z błonnikiem, co zdecydowanie podwyższyło jego poziom w ich organizmach, bez zmian w ilości przyjętych kalorii.

 

Artykuł przeczytać można tutaj:

http://www.nutritioninsight.com/news/Science-Shows-Cereal-With-Milk-As-One-Of-The-Most-Nutritious-Ways-To-Start-The-Day.html