Sort by
Sort by

Zdrowe życie – zdrowy senior

Naukowcy z Ośrodka Badań Medycyny Prewencyjnej Uniwersytetu Stanforda rozpoczną wkrótce badania dotyczące wpływu diety i stylu życia na zdrowe starzenie. Mają wskazać one elementy pomocne w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia wraz z wiekiem. To pierwszy tego typu projekt w historii, jego sponsorem jest Amway Nutrilite Health Institute Wellness i WELL.

W sierpniu ANHIW ogłosiło raport, z którego wynika, że większość dorosłych nie dostarcza organizmowi rekomendowanej dziennej dawki owoców i warzyw. Zadaniem Nutrilite jest pomoc konsumentom w wypełnianiu luk żywieniowych, powstałych w wyniku takich czynników jak zły tryb życia czy ograniczony dostęp do żywności. Od 60-87% ludzi ma takie luki w swojej diecie – twierdzi dr Keith Randolph, współautor raportu opublikowanego na łamach British Journal of Nutrition. - Projekt WELL (Wellness Living Laboratory) może pomóc zrozumieć konsumentom wpływ diety, w tym owoców i warzyw na nasze samopoczucie i zdrowe starzenie się.

Początek badań planowany jest na rok 2015. Mają trwać one przynajmniej pięć lat. W pierwszej fazie testów, WELL oceni dietę i tryb życia, które mają wpływ na zdrowie metaboliczne, widoczne oznaki starzenia lub osłabnięcie funkcji poznawczych. Badania pozwolą również na odkrycie biomarkerów zdrowia.

- Jako światowy lider na rynku witamin i suplementów, Nultrilite wspiera badania mające na celu podniesienie jakości życia – mówi Audra Davies, wiceprezes firmy Amway. - Nasze wsparcie pomoże utworzyć wizjonerski projekt, który poszerzy wiedzę o zdrowym odżywianiu i jego roli dla zdrowia oraz dobrego samopoczucia – dodaje.

WELL rozpocznie badania na tysiącach wolontariuszy w dwóch regionach – Santa Clara w Kalifornii, jak i na terenie Chin, a ich wagę ocenia się w skali ogólnoświatowej. Najpierw, przez okres pięciu lat, zostanie zebrany szereg informacji od wolontariuszy odnośnie ich zdrowia i prowadzonego trybu życia. Badania będą podstawą dla naukowców do licznych publikacji naukowych na przestrzeni kilku najbliższych lat. 

Link: http://www.news-medical.net/news/20140918/new-study-analyzes-how-changes-in-diet-and-lifestyle-can-contribute-to-healthy-aging