Sort by
Sort by

"To jest nasza przyszłość" - czyli konferencja oczami uczestników

Wiedza i zaangażowanie młodych naukowców zostały docenione przez uczestników i organizatorów konferencji. Wśród licznych wypowiedzi na temat wystąpień przyszłych specjalistów ds. żywienia nie zabrakło opinii prof. Stanisława Bergera czy prof. dr hab. Joanny Gromadzkiej-Ostrowskiej.

44_sm.jpgŚwiatowej sławy specjalista, założyciel Wydziału Nauk o żywieniu człowieka w Polsce, wysłannik ONZ i Wiceprezydent FAO (Food and Agriculture Organization), prof. Stanisław Berger po zakończonej Sesji młodych naukowców powiedział: „Cieszę się, że pojawili się młodzi ludzie ze swoimi osiągnięciami i poglądami. Doceniam Ich bardzo. Młodzież, która tutaj występowała, godnie nas zastąpi. Oni idą do przodu, są doskonale wyszkoleni, a metody, techniki i narzędzia badawcze cały czas są udoskonalane. Budzi to moją nadzieję na przyszłość, że nauka o żywieniu człowieka, jego zdrowiu, rozwoju i sprawności biologicznej będzie się dalej rozwijać właśnie dzięki tym młodym. Naprawdę jestem zachwycony i gratuluję wszystkim! Niech dalej tak pracują, gdyż to jest nasza przyszłość!”.

Przewodnicząca komitetu organizacyjnego prof. dr hab.Joanna Gromadzka-Ostrowska, kierownik Zakładu Fizjologii Żywienia SGGW również nie kryła swojego uznania dla młodych specjalistów: „Wystąpienia młodych ludzi są rewelacyjne. W perfekcyjnie przygotowane prezentacje młodzi wkładają całe serce. Mają świeże i nowoczesne podejście. To nie tylko partnerzy dla profesorów, ale także nasza chluba. Bez wątpienia udało się wyłowić perły”.

Mgr inż. Jolanta Krusiec, pracownik Laboratorium Oceny Żywności i Diagnostyki Zdrowotnej SGGW, członek komitetu organizacyjnego konferencji, do tych słów uznania dodała: „Prace młodych naukowców z jednej strony charakteryzuje młodzieńczy zapał w realizacji badań pod kierunkiem promotorów,z drugiej dojrzałość w ich przedstawianiu. Przykładem takiego kreatywnego podejścia były prezentacje laureatek konkursu organizowanego przez firmę Nestlé. Pomimo tego, że były to studentki, ich zaangażowanie i profesjonalizm zostały docenione przez grono naszych moderatorów i ekspertów uczestniczących w konferencji. Świadczy to o tym, jak bardzo takie projekty, jak ten firmy Nestlé, są potrzebne. Stwarzają one szanse młodym utalentowanym ludziom na rozwój i realizację planów zawodowych”.