Sort results by
Sort results by

KOMPAS ŻYWIENIOWY

KOMPAS ŻYWIENIOWY Nestlé pomaga Konsumentom podjąć bardziej świadomą decyzję przy zakupie naszych produktów, jak również zachęca ich do dalszej rozmowy dotyczącej samego produktu i jego miejsca w diecie. Z badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy Millward Brown w marcu 2011r. wynika, że co piąty Konsument w Polsce rozpoznaje KOMPAS ŻYWIENIOWY NESTLÉ i kojarzy go z opakowaniami naszych produktów.

kom.jpgKOMPAS ŻYWIENIOWY umieszczany jest na opakowaniach naszych produktów od 2005 r. W Polsce można go już znaleźć na wszystkich wyrobach Nestlé z wyjątkiem dużych butli galonowych DAR NATURY oraz butelek wody NAŁĘCZOWIANKA. CPP Toruń-Pacific stosuje na opakowaniach uproszczoną wersję.

Kompas zawiera m.in.:
• tabelę zawartości składników odżywczych i wartości energetycznej w przeliczeniu na 100g lub 100ml produktu oraz dla wygody konsumentów- na 1 porcję
• pole „Warto wiedzieć” z informacjami dotyczącymi produktu Nestlé i jego wpływu na zdrowie, jak również miejsca w zbilansowanej diecie
• pole „Warto zapamiętać” z wiadomościami o zasadach zdrowego żywienia i stylu życia
• pole „Warto porozmawiać”, gdzie konsument znajdzie informację, jak można skontaktować się z Serwisem Konsumenta, aby dowiedzieć się więcej o roli produktu w diecie i wyrazić swoją opinię. W polu tym będzie również znajdował się QR code, który po zeskanowaniu będzie przenosił do strony internetowej zawierającej rozbudowaną informację o produkcie.