Sort by
Sort by

KOMPAS ŻYWIENIOWY

KOMPAS ŻYWIENIOWY Nestlé pomaga Konsumentom podjąć bardziej świadomą decyzję przy zakupie naszych produktów, jak również zachęca ich do dalszej rozmowy dotyczącej samego produktu i jego miejsca w diecie. Z badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy Millward Brown w marcu 2011r. wynika, że co piąty Konsument w Polsce rozpoznaje KOMPAS ŻYWIENIOWY NESTLÉ i kojarzy go z opakowaniami naszych produktów.

kom.jpgKOMPAS ŻYWIENIOWY umieszczany jest na opakowaniach naszych produktów od 2005 r. W Polsce można go już znaleźć na wszystkich wyrobach Nestlé z wyjątkiem dużych butli galonowych DAR NATURY oraz butelek wody NAŁĘCZOWIANKA. CPP Toruń-Pacific stosuje na opakowaniach uproszczoną wersję.

Kompas zawiera m.in.:
• tabelę zawartości składników odżywczych i wartości energetycznej w przeliczeniu na 100g lub 100ml produktu oraz dla wygody konsumentów- na 1 porcję
• pole „Warto wiedzieć” z informacjami dotyczącymi produktu Nestlé i jego wpływu na zdrowie, jak również miejsca w zbilansowanej diecie
• pole „Warto zapamiętać” z wiadomościami o zasadach zdrowego żywienia i stylu życia
• pole „Warto porozmawiać”, gdzie konsument znajdzie informację, jak można skontaktować się z Serwisem Konsumenta, aby dowiedzieć się więcej o roli produktu w diecie i wyrazić swoją opinię. W polu tym będzie również znajdował się QR code, który po zeskanowaniu będzie przenosił do strony internetowej zawierającej rozbudowaną informację o produkcie.