Sort by
Sort by

Butelki PET to cenny surowiec!

Plastik PET to obecnie jeden z najczęściej używanych materiałów opakowaniowych, ponieważ jest lekki, wytrzymały, przezroczysty i bezpieczny, chroniąc wysoką jakość i właściwości produktu. Co istotne, nadaje się także w pełni do recyklingu! Zobacz na filmie, jak ten proces wygląda krok po kroku i przekonaj się, że każdy z nas może dać butelce PET drugie życie!

 

 

Butelki PET to tak naprawdę nie odpad, a cenny surowiec, który może zostać w pełni przetworzony i wrócić do nas jako bluza z polaru, namiot, dywanik łazienkowy czy… nowa butelka. Każdy z nas może dać butelce PET szansę na „drugie życie” – wystarczy wyrzucić ją do odpowiedniego, żółtego kosza. Dzięki temu może ona trafić do sortowni odpadów, a następnie do zakładu recyklingu.

Tam butelki PET są poddawane wielu różnym procesom, takim jak mycie, cięcie, rozgrzewanie itp. W efekcie powstaje PET z recyklingu, czyli tzw. rPET, który następnie wykorzystywany jest do produkcji nowych produktów, np. właśnie kolejnych butelek.

Jako Nestlé  Waters zobowiązaliśmy się globalnie, że do 2025 r. minimum 35% PET w naszych butelkach będzie pochodziło właśnie z recyklingu. W Polsce wprowadziliśmy już naturalną wodę mineralną w butelkach o pojemności 1L i 1,5L, wykonanych w 50% z rPET. Co ważne, te butelki także można ponownie przetworzyć!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zachęcamy do zapoznania się ze specjalną broszurą „Wszystko, co musisz wiedzieć o plastikowych butelkach PET”: 

Wszystko, co musisz wiedzieć o plastikowych butelkach PET