1914-1918


Przetrwać czas wojny


Wybuch wojny w 1914 roku, prowadzi do wzrostu popytu na skondensowane mleko i czekoladę, ale niedobór surowców i ograniczenia w handlu transgranicznym hamują produkcję Nestlé & Anglo-Swiss. Aby rozwiązać ten problem, firma nabywa infrastrukturę przetwórczą w Stanach Zjednoczonych i Australii, a do końca wojny ma tam 40 fabryk.

Najważniejsze wydarzenia


1914

Działania wojenne w całej Europie zakłócają produkcję, ale również tworzą popyt na produkty mleczarskie Nestlé poprzez duże kontrakty rządowe.

1915

Mleko skondensowane jest trwałe i łatwe do transportu, co przyczynia się do jego popularności wśród sił zbrojnych. Na przykład w 1915 roku armia brytyjska rozpoczyna wydawanie mleka Nestlé w puszkach żołnierzom w ramach racji awaryjnych. Duży popyt na produkt oznacza, że rafinerie mleka pracują bez wytchnienia.

1916

Nestlé & Anglo-Swiss przejmuje norweską firmę nabiałową Egron, która opatentowała proces suszenia wykorzystywany w produkcji mleka w proszku – nowy właściciel rozpoczyna sprzedaż tego produktu.

1917-1918

Niedobór mleka w Szwajcarii oznacza, że Nestlé & Anglo-Swiss musi oddać świeże zapasy mleka, aby pomóc ludziom w okolicznych miastach i miasteczkach. Aby zaspokoić zapotrzebowanie na mleko skondensowane wśród narodów walczących, firma kupuje amerykańskie rafinerie i podpisuje umowy na dostawy z australijskimi firmami, które później nabywa.