1914-1918


Przetrwać czas wojny

Wybuch wojny w 1914 roku, prowadzi do wzrostu popytu na skondensowane mleko i czekoladę, ale niedobór surowców i ograniczenia w handlu transgranicznym hamują produkcję Nestlé & Anglo-Swiss. Aby rozwiązać ten problem, firma nabywa infrastrukturę przetwórczą w Stanach Zjednoczonych i Australii, a do końca wojny ma tam 40 fabryk.


1914


Działania wojenne w całej Europie zakłócają produkcję, ale również tworzą popyt na produkty mleczarskie Nestlé poprzez duże kontrakty rządowe.


1915


Mleko skondensowane jest trwałe i łatwe do transportu, co przyczynia się do jego popularności wśród sił zbrojnych. Na przykład w 1915 roku armia brytyjska rozpoczyna wydawanie mleka Nestlé w puszkach żołnierzom w ramach racji awaryjnych. Duży popyt na produkt oznacza, że rafinerie mleka pracują bez wytchnienia.


1916


Nestlé & Anglo-Swiss przejmuje norweską firmę nabiałową Egron, która opatentowała proces suszenia wykorzystywany w produkcji mleka w proszku – nowy właściciel rozpoczyna sprzedaż tego produktu.


1917-1918


Niedobór mleka w Szwajcarii oznacza, że Nestlé & Anglo-Swiss musi oddać świeże zapasy mleka, aby pomóc ludziom w okolicznych miastach i miasteczkach. Aby zaspokoić zapotrzebowanie na mleko skondensowane wśród narodów walczących, firma kupuje amerykańskie rafinerie i podpisuje umowy na dostawy z australijskimi firmami, które później nabywa.