2006–do dziś


Tworzenie Wspólnej Wartości


Nestlé obiera podejście do biznesu oparte o zasadę Tworzenia Wspólnej Wartości. Startuje Nestlé Cocoa Plan i Nescafé Plan na rzecz dalszego rozwoju zrównoważonych łańcuchów dostaw kakao i kawy. Wraz ze wzmacnianiem swojej pozycji w tradycyjnych segmentach, preparatach dla niemowląt i mrożonkach, Nestlé umacnia swoją koncentrację na żywieniu medycznym.

Najważniejsze wydarzenia


2006

Nestlé obiera fililozofię Tworzenia Wspólnej Wartości w prowadzeniu działalności biznesowej, czyli prowadzenie biznesu tak, że wszelkie działania na rzecz akcjonariuszy, muszą również tworzyć wartość dla społeczności, w których firma działa i całego społeczeństwa. Nestlé pozyskuje biznes zarządzania wagą – Jenny Craig i australijską firmę produkującą płatki śniadaniowe - Uncle Toby’s.

2007

Rosnące skupienie na żywieniu medycznym prowadzi Nestlé do nabycia Novartis Medical Nutrition. Nestlé nabywa również firmę produkującą żywność dla dzieci Gerber oraz szwajcarski koncern produkujący wodę mineralną – Sources Minérales Henniez.

2009

Pierwsze Forum Tworzenia Wspólnej Wartości w Nowym Jorku skupia ekspertów w celu omówienia globalnych wyzwań w dziedzinie żywienia, wody i rozwoju obszarów wiejskich oraz roli biznesu w przyczynianiu się do ich rozwiązania. Forum staje się corocznym wydarzeniem. Nestlé w 2009 roku tworzy dywizję usług dla gastronomiī (foodservice business division) o nazwie Nestlé.

2010

Nestlé przejmuje biznes pizzy mrożonej Kraft Foods. Nestlé Cocoa Plan i Nescafé Plan zaczynają rozwijać zrównoważone łańcuchy dostaw kakao i kawy w celu poprawy warunków bytowych w społecznościach rolniczych, a także zapewnienia ich rentowności.

2011

Powstają Nestlé Health Science i Nestlé Institute of Health Sciences, aby prowadzić badania produktów odżywczych w celu zapobiegania i leczenia przewlekłych schorzeń. Nestlé jest pierwszą firmą produkującą żywność współpracującą z Fair Labor Association (FLA), aby pomóc w walce z pracą dzieci w łańcuchu dostaw kakao.

2012

Nestlé nabywa Wyeth Nutrition, wcześniej Pfizer Nutrition za 11,9 mld USD, aby wzmocnić swoją pozycję na rynku żywności dla niemowląt.

2013

Nestlé Health Science nabywa amerykańską firmę produkującą żywność Pamlab, specjalizującą się w odżywaniu medycznym pacjentów z problemami takimi jak łagodne zaburzenia poznawcze i depresje. Biznes zarządzania wagą Jenny Craig zostaje sprzedany w Ameryce i Oceanii.

2014

Wraz z powstaniem Nestlé Skin Health, Nestlé przejmuje pełną kontrolę nad joint venture Galderma, stworzonym wraz z L'Oréal w roku 1981 w zakresie dermatologii. Firmy kończą również powstałe w 2002 roku joint venture Inneov, produkujące kosmetyczne suplementy diety, Galderma nabywa nastepnie część jego aktywów.

2015

Nestlé z najstarszej istniejącej szwajcarskiej marki czekolady Cailler tworzy globalną markę super-premium. Francuski biznes mrożonej żywności Davigel zostaje sprzedany.