Nestlé for Healthier Kids

  

Dziś ponad 2 miliardy ludzi na świecie boryka się z problemem nadwagi lub otyłości, a 800 milionów jest niedożywionych. Tu trzeba działać.

W Nestlé wierzymy, że pomagając przyszłym pokoleniom lepiej się odżywiać, zwiększamy jakość ich przyszłego życia i pomagamy im lepiej żyć w przyszłości.

Wszystko zaczęło się ponad 150 lat temu, gdy nasz założyciel Henri Nestlé stworzył kaszkę dla niemowląt, która uratowała życie dziecka.

Teraz kontynuujemy tę drogę poprzez program Nestlé for Healthier Kids – inicjatywę, za pośrednictwem której wspieramy rodziców i opiekunów w ich staraniach, by wychować zdrowe dzieci.

 

Dla zdrowego, szczęśliwego życia

Naszym celem jest, by do 2030 roku poprzez badania, odpowiedni rozwój produktów oraz edukację, pomóc 50 milionom dzieci w prowadzeniu zdrowszego stylu życia. Dowiedz się więcej o naszych trzech najważniejszych obszarach.

Marki Nestlé dla lepszego życia

Jako że naszym celem jest podnoszenie jakości życia i dążenie do lepszej przyszłości, skupiamy się na tym, by nasze produkty pozwalały zdrowiej żyć.

Zmniejszamy ilość soli, cukru i tłuszczów nasyconych w naszych produktach oraz dodajemy do nich zdrowe składniki jak bogate w błonnik ziarna, warzywa czy mikroelementy.

Każdego dnia promujemy zdrowe gotowanie, zdrowe jedzenie oraz zdrowy tryb życia.

 

Nestlé Pure Life inspiruje miliony dzieci, by wybierały wodę

Nestlé Pure Life zainspirowało do wyboru wody już ponad 30 milionów dzieci.


Ludzie na całym świecie wiedzą, że woda jest najlepszym wyborem dla ich zdrowia. Niemniej ich wybór wciąż bardzo często pada na niezdrowe alternatywy, lubiane szczególnie przez dzieci.


W Nestlé wierzymy jednak, że to właśnie woda powinna być pierwszym wyborem w sposobie naszego codziennego nawadniania. Naszą misję realizujemy, docierając do konsumentów w ponad 40 krajach. A Nestlé Pure Life to marka nr 1 na świecie wśród wód butelkowanych.


Dlatego właśnie stawiamy sobie ambitny cel, aby zainspirować jeszcze więcej dzieci do wyboru wysokiej jakości wody. Zamierzamy go osiągnąć dzięki innowacyjnym produktom i udziałaniom, które sprawią, że woda stanie się najlepszym wyborem dla wszystkich.

Learn more
Płatki Nestlé sprawiają, że śniadania są lepsze (każdego dnia)

Nestlé inspiruje rodziny do spożywania zbilansowanych śniadań.

 

Badania pokazują, że wiele dzieci nie otrzymuje wystarczającej ilości produktów pełnoziarnistych w swojej diecie. Zbyt często pomijają śniadanie lub nie dostarcza im ono wystarczającej ilości wartości odżywczych.

 

W Nestlé uważamy, że lepsze śniadanie to więcej niż dobry początek dnia, to podstawa lepszej przyszłości.
Pełne ziarno jest podstawowym składnikiem większości naszych produktów oferowanych dzieciom. Dodatkowo, dalej redukujemy w nich zawartość cukru. Nasze płatki śniadaniowe dla dzieci są również wzbogacane w witaminy i składniki mineralne.

 

Pomagamy rodzicom w przygotowaniu zbilansowanego śniadania, zgodnie z wytycznymi o wielkości porcji oraz proponujemy inspirujące połączenia, aby dzieci, rozpoczynając każdy dzień, mogły cieszyć się odżywczym i smacznym posiłkiem.

Learn more