Lattissima+ od Nespresso De’Longhi

Lista Informacji PrasowychWarszawa,wrz 19, 2011

Lattissima+ od Nespresso De’Longhi

„System jednego przycisku“ – nowe rozwiązanie w systemach Nespresso łączące najlepsze espresso z idealnie spienionym mlekiem.

W ramach dążenia do uzyskania jak najlepszej kawy, firma Nespresso udostępnia swój najnowszy ekspres – Lattissima+.

Lattissima+ to innowacyjne urządzenie, umożliwiające spienianie mleka za pomocą jednego przycisku, a wszystko to przy zachowaniu doskonałego efektu parzenia. Patent, od lat obecny w ekspresach De’Longhi mają teraz szansę odkryć użytkownicy ekspresów z systemem Nespresso. Tym samym, miłośnicy kawy i mleka  mogą uzyskać szeroką gamę napojów na bazie espresso – a wszystko to w szybki i wygodny sposób.

Rewolucyjny system spieniania mleka pozwolił firmie Nespresso na opanowanie sztuki łączenia najwyższej jakości espresso z doskonale spienionym mlekiem. Innowacyjna i zaawansowana technologia - system IFD firmy De’Longhi pozwala na uzyskanie spienionego mleka o optymalnej temperaturze i gęstości. Delikatna pianka o właściwej, kremowej konsystencji doskonale łączy się z kawą, a jej idealna gęstość umożliwia głębokie przenikanie aromatu.

Lattissima+ to także udoskonalony sposób przygotowania napojów na bazie kawy i mleka. Dzięki szybszemu układowi ogrzewania, urządzenie jest gotowe do pracy w niecałą minutę, umożliwiając użytkownikom przygotowanie kawy espresso, lungo, cappuccino lub latte w tak niezwykle krótkim czasie. Urządzenie Lattissima+ zapewnia bardziej wydajne zużycie energii dzięki funkcji automatycznego wyłączania zasilania i optymalnemu profilowi energetycznemu.

Niewielkie rozmiary Lattissimy+ to połączenie funkcjonalnego wzornictwa i kompaktowej technologii. Projekt urządzenia skoncentrowany na ergonomii użytkowania i prostocie obsługi zapewnia intuicyjność w codziennym użytkowaniu. Łatwy dostęp do zbiornika wody i prosta obsługa zbiornika mleka sprawiają, że korzystanie z ekspresu jest wyjątkowo wygodne.

Ciekawie zbudowane, praktyczne i nie wymagające konserwacji urządzenie Lattissima+, posiada również intuicyjną możliwość regulacji ilości spienionego mleka, a także przycisk do czyszczenia, umożliwiający bezproblemowe użytkowanie nawet przy szybkim trybie życia. Ponadto, dzięki wysuwanej tacce, urządzenie Lattissima+ pozwala na użycie dowolnego rozmiaru naczyń – zarówno filiżanki, jak i szklanki do latte macchiato. Prosta w obsłudze dźwignia umożliwia włożenie ulubionej kapsułki Nespresso Grand Cru, tak, aby za każdym razem otrzymać doskonałą filiżankę aromatycznej kawy.

Urządzenie Lattissima+ jest dostępne w czterech eleganckich kolorach: Silky White, Passion Red i Midnight Blue w cenie 1199 zł i Ice Silver w cenie 1299 zł. Ekspres dostępny będzie od września 2011 r. we wszystkich butikach Nespresso, a także na stronie internetowej firmy, w Centrach Obsługi Klienta i u wybranych partnerów handlowych. W dniach 19.09. – 31.10.2011 r. przy zakupie ekspresu Lattissima+ otrzymamy kupon o wartości 180 zł do wymiany na kawę i akcesoria z asortymentu Nespresso.

* * *

Informacje o Nestlé Nespresso S.A.

Nestlé Nespresso SA jest pionierem i liderem rynku w segmencie najwyższej jakości kawy porcjowanej Premium. Siedziba spółki znajduje się w Lozannie, w Szwajcarii. Spółka Nespresso obecna jest w ponad 50 krajach i zatrudnia 5500 pracowników. W 2010 roku spółka zarządzała światową siecią sprzedaży detalicznej w postaci 215 ekskluzywnych butików. Marka Nespresso przyniosła w 2010 roku światową sprzedaż na poziomie 3,22 miliardów CHF oraz wzrost realny o ponad 20%. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o odwiedzenie strony: www.nespresso.com/mediacenter i www.nespresso.com/pl/pl.

De’Longhi w Polsce i na świecie

Fenomenalne połączenie funkcjonalności, z technologiczną doskonałością i zniewalającym wyglądem to przepis na sukces De’Longhi. Marka, która  powstała w latach 50–tych XX wieku do dziś pozostaje prawdziwą awangardą włoskiego wzornictwa użytkowego. De’Longhi jest producentem ekskluzywnych ekspresów do kawy, zarówno ciśnieniowych, mokka, na kapsułki oraz przelewowych. Awangardowe rozwiązania technologiczne zamknięte w pięknych kształtach urządzeń, zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami wzornictwa przemysłowego to credo marki De’Longhi.

Hasło promocyjne firmy „Living innovation” dotyczy nie tylko produktów sygnowanych marką De’Longhi, ale także formy działania na lokalnych rynkach tj. liczne inicjatywy marketingowe, degustacje i pokazy wspierające bieżącą działalność handlową firmy. Projekty i wzory De’Longhi to znak rozpoznawczy marki, oparty na silnej osobowości  i oryginalnych rozwiązaniach użytkowych.  Firma sygnuje swoją marką kolekcję tosterów, czajników bezprzewodowych, frytkownic, opiekaczy i grilli elektrycznych, żelazek i systemów do prasowania oraz urządzeń grzewczych i klimatyzatorów. Więcej informacji: www.delonghi.pl

* * *
Dodatkowe informacje można uzyskać w:

Butiku Nespresso - Warszawa, ul. Nowy Świat 47,

godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 10.00-19.00, sobota 10.00-17.00.

Pod numerem bezpłatnej całodobowej Infolinii: 800 51 52 53

oraz na stronie internetowej www.nespresso.com/pl/pl

* * *
Kontakt dla prasy:

Agnieszka Zagrajek, Weber Shandwick
tel: + 48 22 210 12 40, e-mail: azagrajek@webershandwick.com

Joanna Turczyk, Marketing Manager Nespresso Polska
tel: + 48 22 877 46 86, e-mail: joanna.turczyk@nespresso.com