Oświadczenie Nestlé dotyczące soków jabłkowych na rynku amerykańskim

Lista Informacji PrasowychWarszawa,wrz 16, 2011

Oświadczenie Nestlé Polska S.A.
16 września 2011 roku

Oświadczenie dotyczące soków jabłkowych na rynku amerykańskim

Firma Nestlé Polska oświadcza, że  wszystkie soki jabłkowe  Gerber  są bezpieczne  i nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia. Są produkowane z zachowaniem najwyższych standardów  jakości i bezpieczeństwa zdrowotnego.

Jednocześnie wyjaśniamy kwestię, która była  poruszona w USA  i dotyczyła  soków jabłkowych produkowanych i  sprzedawanych  na rynku amerykańskim.  Amerykanin,  Dr  Oz dokonał  własnych analiz poziomu arsenu w sokach - używając rożnych  próbek soków jabłkowych – różnych  producentów, w  tym także sok jabłkowy Gerber firmy Nestlé. Podawane przez Dr Oz informacje sugerujące, że sok może być niebezpieczny są działaniem nieodpowiedzialnym i wprowadzającym konsumentów amerykańskich w błąd.

Firma Nestlé oświadcza, że próbki soku Gerber pochodzące z tej samej partii produkcji, zostały szczegółowo przebadane zarówno  przez wewnętrzne laboratorium NQAC (Nestlé Quality Assurance Center), jak również  przez 2 niezależne zewnętrzne laboratoria. Wszystkie trzy  laboratoria potwierdziły, że  poziomy te są  znacznie niższe od podawanych wyników przez  Dr Oz.

Stanowisko to, zostało także poparte badaniami przeprowadzonymi przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków FDA (Food and Drug Administration).  FDA przebadała próbki soku  pochodzące z tej samej partii  i potwierdza, że  poziomy te są znacznie niższe od podawanych przez Dr Oz oraz, że produkt nie stanowi najmniejszego zagrożenia dla bezpieczeństwa i zdrowia.

Jeśli jakiekolwiek informacje,  mogłyby budzić  wątpliwości w kwestii dotyczącej poziomu arsenu w sokach, w tym również w soku jabłkowym, chcemy zapewnić, że wszystkie produkty Gerber są bezpieczne do spożycia. W produkcji wyrobów dla najmłodszych, najbardziej wymagających konsumentów bezpieczeństwo i jakość produktów są dla nas zawsze niekwestionowanym priorytetem.

W przypadku wszelkich pytań dotyczących produktów Nestlé dostępnych na rynku polskim  prosimy o kontakt z Centrum Informacji, tel. 801 333 000. Zachęcamy także, aby po aktualne informacje dotyczące oferowanych przez nas wyrobów i ich bezpieczeństwa sięgać zawsze
na nasze oficjalne strony:

www.nestle.pl

www.nestle.pl/gerber/

www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/

Informacja dodatkowa:
Angielska nazwa Arsenic (As) to w tłumaczeniu na język polski Arsen (As, łac. arsenicum) – pierwiastek chemiczny z grupy metaloidów. Występuje on we wszystkich elementach naszego środowiska: wodzie, glebie, atmosferze i biosferze. Składniki  stosowane w żywności i napojach  mogą zawierać śladowe ilości różnych substancji naturalnie występujących w środowisku.