Sort by
Sort by

Bieg Liona – aktywna, rodzinna majówka w Kargowej

Już 3 maja w Kargowej wszyscy fani aktywności fizycznej będą mogli wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych. Na Stadionie Miejskim przy ul. Sulechowskiej odbędzie się trzecia edycja Biegu Liona, którego partnerem jest Nestlé Polska. W tym roku wydarzenie jest także częścią celebracji 30. rocznicy dołączenia fabryki w Kargowej do Nestlé.

Bieg Liona – aktywna, rodzinna majówka w Kargowej
Powrót do informacji prasowych

Bieg Liona organizowany jest dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Przedszkolaki (3-6 lat) pobiegną na dystansie 200 metrów, a starsze dzieci (7-10 lat) zmierzą się z 400-metrową trasą. Każdy z uczestników otrzyma wyjątkowy pakiet startowy z upominkami oraz pamiątkowy medal po ukończeniu biegu.

W Nestlé przywiązujemy dużą wagę do zbilansowanej diety i aktywnego stylu życia, dlatego z radością angażujemy się w kolejną edycję Biegu Liona. Wierzymy, że poprzez ciekawe konkurencje i sportową rywalizację możemy nie tylko dostarczyć dzieciom świetnej zabawy, ale również wesprzeć je w rozwijaniu sportowych zainteresowań podkreśla Marta Jurewicz, HR Manager w Nestlé Polska, oddział w Kargowej. Oprócz tego, w tym roku obchodzimy jubileusz 30-lecia dołączenia fabryki w Kargowej do Nestlé, co będzie dodatkowym powodem do celebracji podczas wydarzenia.

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił także w konkurencjach lekkoatletycznych pod okiem profesjonalnych trenerów i zawodników. W ramach programu Lekkoatletyka dla każdego, realizowanego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki we współpracy z Nestlé, będzie dostępne Miasteczko Lekkoatletyczne, w którym na dzieci czeka sportowa rywalizacja w dyscyplinach:

  • Pchnięcie kulą
  • Sprint na 20 metrów
  • Bieg płotkarski na 20 metrów
  • Wyskok dosiężny
  • Obsługa refleksomierza
  • Rzut Vortexem do celu
  • Sztafeta rodzinna (konkurencja dla dzieci i dorosłych).

Każda osoba biorąca udział w zajęciach sportowych otrzyma dyplom i medal, a jej wyniki zostaną odnotowane na specjalnej karcie uczestnika. Dzieci, które chcą wziąć udział w zajęciach przygotowanych w ramach Miasteczka, powinny zostać zgłoszone przez swoich opiekunów przed konkurencjami.

Dodatkowo, w ramach wydarzenia odbędą się również rozgrywki piłki nożnej dla ok. 100 dzieci, a następnie mecz piłkarski dla dorosłych – wezmą w nim udział mieszkańcy Kargowej oraz pracownicy Nestlé, którzy w tym roku świętują jubileusz 30-lecia dołączenia fabryki w Kargowej do Nestlé.  

Fabryka słodyczy w Kargowej, działająca od 1912 roku, w 1994 roku stała się częścią Nestlé. Od tego czasu zakład został rozbudowany, zmodernizowany oraz wzbogacony o nowe linie produkcyjne. Dziś w nowoczesnej fabryce pracuje blisko 650 osób, które wspierają produkcję m.in. popularnych batonów LION i wafli PRINCESSA.

Bieg Liona to nie tylko doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi w majówkę, ale także możliwość wzięcia udziału w celebracji 30. rocznicy dołączenia lokalnej fabryki do Nestlé. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na dużą porcję sportowych emocji. Najmłodsi, którzy chcą spróbować swoich sił w Biegu Liona, mogą zostać zapisani do konkurencji przez swoich opiekunów na miejscu wydarzenia od godziny 9:00. Bieg Liona rozpoczyna się o godzinie 11.