Sort by
Sort by

Ślad węglowy strony korporacyjnej Nestlé

Zmiany klimatyczne są jednym z największych wyzwań dla społeczeństwa. Jest to również jedno z największych zagrożeń dla przyszłości naszej działalności. Podejmujemy działania, by osiągnąć zerową emisję netto w naszej działalności i łańcuchach dostaw.


Dlaczego zależy nam na poprawie wydajności ekosystemu cyfrowego Nestlé

Do obsługi stron internetowych Nestlé wykorzystuje serwery zużywające energię do działania i zapewnienia użytkownikom dostępu do obrazów, filmów i tekstu. Energia jest również niezbędna do przeglądania i pobierania treści.

Korzystanie z urządzeń w celu uzyskania dostępu do Internetu jest tak codzienną czynnością, że wielu z nas nie myśli o fakcie generowania przez nią emisji gazów cieplarnianych. Posiadamy ponad 70 korporacyjnych stron internetowych i zmiany, które wprowadzamy w celu zwiększenia efektywności energetycznej naszych zasobów cyfrowych, mogą pomóc w redukcji emisji.


Jakie ulepszenia wprowadzamy na stronach korporacyjnych Nestlé

Od 2021 r. podejmujemy kroki, by wszelkie ulepszenia korporacyjnych stron internetowych Nestlé uwzględniały ich wpływ na ślad węglowy. Obejmuje to takie obszary jak:

Zwiększona wydajność

Aby zwiększyć wydajność stron internetowych, wdrażamy skuteczne strategie buforowania i zwiększamy szybkość ładowania strony. Oznacza to zmniejszenie rozmiaru obrazów i plików PDF, a tym samym skrócenie czasu ładowania strony i zmniejszenie zużycia energii na ten proces. Jednocześnie musimy zapewnić, że wszelkie zdjęcia i filmy wykorzystywane na naszych stronach rezonują z treściami na stronie i służą określonemu celowi. Chcemy zapewnić użytkownikom szybsze i bardziej płynne przeglądanie, zarazem optymalizując zużycie energii.

Struktura i podróż użytkownika

Regularnie aktualizujemy i udoskonalamy poszczególne sekcje stron korporacyjnych Nestlé, aby stworzyć bardziej intuicyjną i efektywną podróż użytkownika. Upraszczamy nawigację, tworzymy lepsze powiązania, usprawniamy funkcję wyszukiwania wewnętrznego oraz filtry. Wszystkie te działania pomagają naszym odbiorcom szybko znaleźć informacje, których szukają, a tym samym skracają czas spędzany na stronie, ostatecznie przyczyniając się do zmniejszenia zużycie energii.

Optymalizacja treści

Regularnie przeglądamy dane na stronie, aby zidentyfikować dalsze sposoby na poprawę treści. Na przykład dodanie odpowiednich słów kluczowych, których szukają użytkownicy, ułatwia znalezienie treści w wyszukiwarce. Jeśli odbiorcy spędzają mniej czasu na wyszukiwaniu, potrzebne jest mniej energii.

Tryb ciemny

Tryb ciemny zapewnia użytkownikom elastyczność wyboru między jasnymi i ciemnymi motywami. Korzystanie z trybu „ciemny” pozwala użytkownikom na zmniejszenie zużycia energii na urządzeniach z ekranami OLED lub AMOLED. Tryb ciemny jest również bardziej przystępny i zapewnia wielu użytkownikom lepsze doświadczenie w trakcie przeglądania witryny.

Pomiary

Pracujemy nad modelem pomiarowym, aby dokładnie oszacować nasz ślad węglowy w całym ekosystemie cyfrowym Nestlé. Opracowujemy podejście, które obejmuje liczne aspekty, w tym: hosting, projektowanie oraz współpracę z partnerami. Chcemy uzyskać wszechstronne zrozumienie naszego wpływu i tego, jak różne działania zarysowane powyżej mogą pomóc nam rozwiązać tego problem.


Czy te działania będą miały wpływ na sposób, w jaki odbiorcy korzystają z naszych stron internetowych?

Zmiany, których dokonujemy w celu zmniejszenia cyfrowego śladu węglowego, będą miały pozytywny wpływ na SEO, dostępność i usprawnienie podróży użytkownika, a zatem ogólnie powinny poprawić zarówno wrażenia użytkownika, jak i zużycie energii.