Sort by
Sort by

Nestlé w Polsce

Nestlé w Polsce - mapa

 

Nestlé rozpoczęła działalność w Polsce w 1993 r. W swojej ofercie posiadała wówczas dwa produkty: kawę NESCAFÉ oraz napój czekoladowy NESQUIK.  Obecnie w Polsce produkuje i sprzedaje produkty żywnościowe pod tak znanymi markami jak np. NESCAFÉ, WINIARY, PRINCESSA, KIT KAT, NESPRESSO, GERBER, PURINA. Ważnymi częściami biznesu są również: Nestlé Professional, oferujący rozwiązania dla gastronomii oraz Nestlé Health Science specjalizujące się w żywności medycznej. Koncern posiada zakłady wytwarzające i dystrybuujące wodę mineralną (m.in. NAŁĘCZOWIANKA, PERRIER, VITTEL) oraz  posiada udziały w przedsiębiorstwie Toruń-Pacific CPP, największym w kraju producencie płatków śniadaniowych.

Nestlé w Polsce współtworzy dzisiaj ok. 5 tysięcy pracowników. W 7 zakładach zlokalizowanych w różnych regionach Polski wytwarzamy blisko 1600 produktów, które są stałym elementem zbilansowanej diety naszych konsumentów w każdym wieku.

W roku 2022 Nestlé Polska S.A. dołączyła do programu „Pracodawca DIMAQ/ DIMAQ Employer” realizowanego przez IAB Polska, którego celem jest promowanie pracodawców, którzy w aktywny sposób wspierają rozwój pracowników w obszarze kompetencji e-marketingowych poprzez certyfikowanie lub zatrudnianie osób z certyfikatem „DIMAQ”. 

„Certyfikat DIMAQ to potwierdzenie profesjonalnej wiedzy w obszarze Digital, który w dzisiejszych czasach niezwykle skutecznie wspiera biznes. W Nestlé wiemy, że inwestycja w takie kompetencje ma ogromny potencjał i wielu z naszych pracowników może się pochwalić takim certyfikatem. Dołączenie do programu Pracodawca DIMAQ było więc dla nas naturalnym krokiem. W ten sposób chcemy podkreślić to, że wiedza z zakresu Digital jest ważnym elementem rozwoju naszej firmy, budowania naszych marek oraz docierania do konsumenta. Mocno wspieramy naszych specjalistów, którzy taką wiedzę chcą posiąść, bo dzięki nim zwiększamy nasze szanse sukces.” Beata Dziwulska, CEE Media Cluster Lead.

 

Nestlé w Polsce - mapa

 

Dokumenty do pobrania:
Wartość kapitału zakładowego [1]
Wartość kapitału zakładowego [2]