Sort by
Sort by

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia z portfolio blisko 1600 produktów i prawie 70 marek. 30 lat temu rozpoczęliśmy działalność w Polsce, a w kolejnych latach dokonaliśmy szeregu inwestycji w zakłady na terenie całego kraju. Od trzech dekad rozwijamy lokalne marki i dostarczamy produkty znane na całym świecie. Jesteśmy pracodawcą dla 5500 osób zatrudnionych w 8 lokalizacjach.

30 lat Nestle w Polsce
<b>30 lat Nestlé w Polsce </b> > Components > Second column

Kluczowe daty

Od początku z poszanowaniem tradycji i historii modernizowaliśmy kolejne lokalne fabryki.  

1993
1994
1995
2007
2015 - 2017
1993
Nesquik 1993
1993
Nestlé pojawia się na polskim rynku, a w ofercie ma dwie marki – NESQUIK i NESCAFÉ.
Fabryka w Kargowej
Nałęczowianka
Fabryka w Toruniu
1994

Dzięki naszym staraniom działająca od 1912 roku fabryka w Kargowej, pod szyldem Nestlé z powodzeniem kontynuuje produkcję słodyczy. To tu powstają uwielbiane przez wszystkich batony LION i wafle PRINCESSA

Inwestycja Nestlé w fabrykę w Toruniu. To tu produkowane są płatki śniadaniowe lubiane przez wielu Polaków, wśród nich Nestlé CORN FLAKES. 

Rozlewnia wody w Nałęczowie staje się częścią Nestlé. W zakładzie butelkowana jest woda mineralna Nałęczowianka.  

1995 WIniary
1995 Winiary
1995
Kaliskie Zakłady Koncentratów Spożywczych WINIARY stały się częścią Nestlé. Do dziś stanowią dumę lokalnej społeczności. Fabryka jest jednym z największych pracodawców w regionie, pracuje tutaj kilka pokoleń. 
Zakład produkcyjny Rzeszowie
Gerber
zakład produkcyjny w Rzeszowie
2007
Do rodziny Nestlé dołącza zakład produkcyjny w Rzeszowie. Fabryka powstała przed II wojną światową i zasłynęła z produkcji słodyczy. Z czasem przekształciła się w zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego i zaczęła produkować słynne soczki BOBO FRUT. Dziś oddział w Rzeszowie specjalizuje się w produkcji posiłków i soków dla najmłodszych konsumentów pod markami GERBER i BOBO FRUT
Nestle Purina
2015 - 2017
Inwestycja Nestlé w Nowej Wsi pod Wrocławiem. Dziś na 50 tysiącach metrów nowoczesnej powierzchni produkcyjnej, powstaje karma dla naszych pupili – m.in. FELIX i GOURMET.  

Kluczowe liczby 

prawie

5mld zł
70
1600
7
2/3

* dane z 3 fabryk Kargowa, Kalisz, Rzeszów 

 

Nasze marki 

W naszym portfolio jest obecnie blisko 1600 produktów i 70 marek. Z szacunkiem rozwijamy znane i lubiane polskie marki, takie jak Winiary, Bobo Frut i Nałęczowianka. Polskim konsumentem dajemy dostęp do uznanych międzynarodowych marek, jak: Gerber, Garden Gourmet, Purina, Nescafé, Nespresso, Perrier czy S. Pellegrino.  

 

Czas dobrych inicjatyw 

30 lat obecności w Polsce, to nie tylko produkcja, rozwój marek i fabryk. Od początku naszej działalności angażujemy się w różnorodne inicjatywy społeczne i edukacyjne. Oto niektóre z nich:

   

Dobry plan na przyszłość 

 

Nestlé jest jedną z pierwszych firm, które ogłosiły ambicję osiągniecia zerowej emisji netto do 2050 roku. Chcemy pozyskać co najmniej połowę kluczowych surowców do naszych produktów poprzez regeneratywne metody uprawy do 2030 roku. Angażujemy się w prace nad rolnictwem regeneratywnym i współpracujemy z rolnikami i dostawcami, pomagając im wdrażać praktyki, mające na celu odżywianie gleby, wspieranie bioróżnorodności, a także ochronę obiegu wody.  

<b>30 lat Nestlé w Polsce </b> > Components > Second column

Jednocześnie dążymy do tego, aby dać odpadom drugie życie. Pracujemy nad opakowaniami zaprojektowanymi w pełni do recyklingu, innowacjami materiałowymi oraz systemami wielokrotnego napełniania, wspieramy rozwój odpowiedniej infrastruktury. Naszym celem jest, aby żadne z opakowań produktów Nestlé nie trafiało do środowiska.   

Naszą misją, nieprzerwanie od trzech dekad w Polsce, jest produkcja wysokiej jakości żywności z szacunkiem do społeczności lokalnej oraz środowiska. 

Panele fotowoltaiczne
Marchew
Sadzonki
Pobierz naszą mapę drogową do zerowej emisji netto