Sort by
Sort by

Nasze wsparcie dla obywateli Ukrainy

Nasze wsparcie dla obywateli Ukrainy


Od wybuchu wojny w Ukrainie zespół Nestlé Polska koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa ukraińskim pracownikom i ich rodzinom, a także niesieniu pomocy humanitarnej wszystkim potrzebującym z tego kraju.
 

  • Bezpieczeństwo pracowników Nestlé to nasz priorytet
    W obliczu inwazji na Ukrainę podejmujemy działania, by zapewnić bezpieczeństwo naszych Koleżanek i Kolegów z Nestlé Ukraina oraz ich bliskich.

    Do tej pory Nestlé Polska zapewniło wsparcie dla ponad 1000 osób – pracowników i ich bliskich, którym zapewniono transport, miejsce do odpoczynku po bardzo często długiej i wyczerpującej podróży oraz długoterminowe zakwaterowanie. Na miejscu oferowaliśmy wsparcie psychologiczne i prawne, wszelkie niezbędne rzeczy i przestrzeń do pracy dla tych, którzy zdecydowali się na pobyt w Polsce.

    Uruchomiliśmy też wewnętrzną Infolinię, która była dostępna dla pracowników Nestlé Ukraina siedem dni w tygodniu. Infolinia początkowo była obsługiwana przez wolontariuszy z Nestlé Polska. Później zgłoszenia przyjmowane były przez nasze Koleżanki i Koledzy z oddziału we Lwowie, którzy pracowali w warszawskim biurze. Dzięki temu wszystkim dzwoniącym zapewniliśmy kontakt w języku ukraińskim. Przygotowaliśmy także ulotkę w języku ukraińskim i angielskim, która zawierała najważniejsze informacje dla osób z Nestlé Ukraina, które opuściły kraj bądź zamierzały wyjechać.
    Nasze wsparcie dla obywateli Ukrainy

Dowiedz się więcej o naszych działaniach


 

 

Nestlé Polska pomaga

 

Darowizny produktowe
Dotychczas przekazaliśmy 1650 ton produktów o łącznej wartości ponad 39 milionów złotych. Angażujemy się w pomoc humanitarną i w tym celu nawiązaliśmy współpracę z wybranymi organizacjami takimi jak Caritas Polska, Polski Czerwony Krzyż, Fundacja Ratownictwa RK czy Banki Żywności, które specjalizują się w niesieniu pomocy potrzebującym. Za ich pośrednictwem przekazujemy produkty żywnościowe i napoje, które następnie trafiają do wskazanych miejsc np. do punktów recepcyjnych na granicy czy w Warszawie, na Ukrainę czy do centrów pomocy w całej Polsce. Poprzez Fundację Viva! dostarczana jest również karma dla potrzebujących zwierząt.

Program Wsparcia Koleżeńskiego
Do tej pory Nestlé Polska zapewniło wsparcie dla ponad 1000 osób z Ukrainy. Uruchomiliśmy program Wsparcia koleżeńskiego. Celem tej inicjatywy było wsparcie naszych pracowników z Ukrainy i ich rodzin, którzy pojawili się w Polsce. Koordynacją pomocy, udzielanej w czterech obszarach (transportu, zakwaterowania, potrzebnych rzeczy i produktów, a także wspólnego spędzania czasu) zajmowali się pracownicy.

Wsparcie lokalne 
Aktywnie pomagamy w 6 lokalizacjach Nestlé w Polsce. Pracownicy naszych fabryk zlokalizowanych w całej Polsce również angażowali się w pomoc uciekającym przed wojną Ukraińcom. Ci, którzy mieli taką możliwość, udzielali schronienia przybywającym do Polski uchodźcom. Organizowane były zbiórki potrzebnych rzeczy, produktów czy zabawek. Współpracujemy z lokalnymi interesariuszami przekazując darowizny produktowe do ośrodków, organizacji lokalnych czy instytucji, które w regionach naszych fabryk wspierały Ukraińców. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym miejscu.

Pracownicza Zbiórka Pieniędzy
Wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem uruchomiliśmy pracowniczą zbiórkę pieniędzy dla Ukrainy. Mogli w niej wziąć udział wszyscy Pracownicy Nestlé Polska S.A., a firma podwajała wpłacaną kwotę darowizny.

 

Nestlé w Ukrainie 

Nestlé w Ukrainie to trzy zakłady produkcyjne, centrum usług biznesowych Nestlé Business Service oraz Biuro Główne. Zakłady produkcyjne obejmują: fabrykę słodyczy we Lwowie, fabrykę sosów zimnych w zachodniej Ukrainie oraz fabrykę kulinariów w Charkowie. Centrum usług biznesowych NBS zostało utworzone we Lwowie. Nadal wspiera ono Nestlé w ponad 70 krajach na całym świecie. Nestlé w Ukrainie zatrudnia 5500 osób w całym kraju.

Obecnie firma kontynuuje działalność w Ukrainie: zakłady w zachodniej części kraju produkują żywność, która jest dostarczana na półki sklepowe i przekazywana w ramach darowizn dla potrzebujących. Fabryka w Charkowie, gdzie działalność produkcyjna musiała być wstrzymana z powodu wojny, służy obecnie jako centrum dystrybucyjne żywności. Obsługuje ono wysyłkę produktów kulinarnych na cele charytatywne.

Informacje o globalnych działaniach pomocowych Nestlé: link


 

Oświadczenie na temat działalności Nestlé w Rosji znajdziesz tutaj.