Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Media

Szybkie linki

 

Informacje prasowe

Press Release List
May 27, 2020
Powrót dzieci i młodzieży do formy po przymusowej kwarantannie: porady żywieniowców i sportowców 

Już blisko od 3 miesięcy dzieci nie chodzą do szkoły. Dłuższe przebywanie w domu w wielu przypadkach kończy się na dodatkowych kilogramach. Jednocześnie Światowa Organizacja Zdrowia publikuje raport nt. zdrowia i samopoczucia dzieci i młodzieży, którego wnioski nie są optymistyczne – również dla Polski. Tymczasem luzowanie obostrzeń i piękna pogoda sprzyjają powrotowi do formy. W jaki sposób zadbać o dietę dziecka i jego aktywność fizyczną w tym okresie? – radzą żywieniowcy i sportowcy. 

May 25, 2020
Nestlé wprowadza innowacyjne dystrybutory w celu redukcji opakowań jednorazowych

Nestlé pilotażowo wprowadza do sklepów dystrybutory do napełniania opakowań wielokrotnego użytku dla kawy rozpuszczalnej Nescafé oraz karmy dla kotów Purina. Rozwiązanie ma na celu ograniczenie ilości opakowań jednorazowych przy równoczesnym zapewnieniu konsumentom elastyczności i dużego wyboru produktów.

May 22, 2020
net-zero-recovery-covid-19-feed

Nestlé (pdf) dołączyło do ponad 150 międzynarodowych firm, które wzywają rządy, żeby połączyły działania zmierzające do ograniczenia wpływu epidemii na gospodarkę i wychodzenia z kryzysu z najnowszą wiedzą na temat klimatu.

Podpisując ten dokument, sygnatariusze potwierdzają swoje zobowiązania do osiągnięcia zerowej emisji netto dwutlenku węgla. Wzywają też rządy, by szybsze i rzetelniejsze przejście z szarej do zielonej gospodarki stało się ich priorytetem.

May 08, 2020
nal bio2

Producent marki Nałęczowianka wprowadza do swojej oferty napój NAŁ BIO w dwóch wariantach smakowych i butelce o poręcznej pojemności. Dzięki zawartości naturalnych aromatów i cukru trzcinowego, niskiej kaloryczności oraz czystemu składowi produkt wpisuje się w nowe trendy na rynku napojów.

Apr 23, 2020
Nestlé Polska przekazuje pomoc żywnościową dla Caritas

Tysiące osób, dotkniętych w wyniku epidemii, otrzyma pomoc żywnościową. Blisko 142 tys. produktów żywnościowych od Nestlé Polska trafi do chorych, osób na kwarantannie, niepełnosprawnych, seniorów, samotnych matek, osób bezdomnych. Darowizna obejmuje wodę butelkowaną, żywność dla dzieci, żywność dla dorosłych - w tym zupy i dania gotowe, a także kawę oraz słodycze. 

Apr 07, 2020
Nestlé Polska wprowadza pakiet osłonowy dla pracowników

Z myślą o 5 500 pracownikach, zatrudnionych w 8 lokalizacjach, Nestlé Polska wprowadza pakiet specjalnych świadczeń, których celem jest osłabienie wpływu epidemii na życie zawodowe i prywatne. W ten sposób firma chce docenić i wesprzeć swoich pracowników, którzy odgrywają kluczową rolę podczas kryzysu epidemicznego, zapewniając utrzymanie dostaw żywności i zaspokojenie potrzeb Polaków. Zobowiązania zostały podjęte przez firmę dobrowolnie i wykraczają ponad zapisy obowiązującego prawa. Nestlé wprowadza je na 3 miesiące z datą wsteczną od 16 marca br. - gdy w Polsce zostały zamknięte szkoły.

Mar 30, 2020
Nestlé Polska przekazuje pomoc żywnościową o wartości 5 mln zł

Około 800 000 produktów od Nestlé Polska trafi m.in. do pracowników służby zdrowia, pacjentów szpitali zakaźnych, osób starszych oraz osób poddanych kwarantannie w związku z epidemią koronawirusa. Darowizna obejmuje wodę butelkowaną, odżywki dla niemowląt i dzieci, płatki śniadaniowe, żywność dla dorosłych, kawę, słodycze, preparaty odżywcze, karmę dla zwierząt domowych i inne produkty.

Mar 19, 2020
Swiatowy Dzien Wody

Woda – niezwykle cenny surowiec, bez którego nie mogłoby istnieć życie. Niestety jej zasoby coraz bardziej się kurczą ze względu na zmiany klimatyczne. O fakcie tym przypomina Światowy Dzień Wody, w tym roku organizowany pod hasłem „Water and climate change”. W obchody włączają się rządy, organizacje, społeczności i przedsiębiorstwa na całym świecie, w tym także Nestlé Waters.

Mar 06, 2020
Europejski Pakt_tworzywa sztuczne

Zużycie tworzyw sztucznych znacznie wzrosło w ciągu ostatnich 50 lat. Odpady z plastiku zanieczyszczają środowisko, oceany, jeziora i rzeki. Żeby walczyć z tym wyzwaniem, Nestlé wraz z innymi sygnatariuszami podpisało Europejski Pakt na rzecz zrównoważonego wykorzystywania tworzyw sztucznych. To kolejny krok w celu wypełnienia zobowiązania, że do 2025 roku firma zredukuje zużycie pierwotnych tworzyw sztucznych o jedną trzecią, a wszystkie jej opakowania będą nadawały się do recyklingu lub ponownego wykorzystania. 

Feb 21, 2020
Nestle wyniki finansowe 2019

 2019 rok Nestlé S.A. zamyka na poziomie 3,5% wzrostu organicznego oraz 2,9% rzeczywistego wzrostu wewnętrznego.


- Organiczny wzrost 3,5%, przy rzeczywistym wzroście wewnętrznym 2,9% (RIG) i pozytywnym wpływie zmian cen 0,6%. Wzrost był wspierany przez dobrą koniunkturę w Stanach Zjednoczonych, a także globalnie w segmencie karmy dla zwierząt.

- Całkowita sprzedaż wzrosła o 1,2% do 92,6 mld CHF (2018: 91,4 mld CHF). Akwizycje netto miały negatywny wpływ w wysokości 0,8%, a kursy walutowe zmniejszyły sprzedaż o 1,5%.

Feb 17, 2020
Nałęczowianka

Marka naturalnej wody mineralnej Nałęczowianka przypomina, jak ważne jest pragnienie – to w znaczeniu fizjologicznym należy gasić, a to rozumiane jako dążenia i cele warto podsycać i realizować. Dlatego Nałęczowianka postanowiła zapytać o pragnienia swoich pracowników i na podstawie zgłoszeń wybrać ambasadorów marki w mediach społecznościowych.

Feb 07, 2020
Nestle wyróżnone przez CDP_informacja prasowa_7.02.2020

Działania Nestlé na rzecz poprawy klimatu zostały po raz kolejny zauważone i docenione. Firma znalazła się na liście „A List” przygotowywanej rzez CDP. CDP to organizacja non-profit prowadząca globalny system informacyjny dla inwestorów, firm, miast, państw i regionów w celu zarządzania ich wpływem na środowisko naturalne. Najnowsza lista opiera się na raportach klimatycznych za 2019 rok.

Jan 20, 2020
Nestlé tworzy rynek dla plastiku z recyklingu przeznaczonego do kontaktu z żywnością i uruchamia fundusz  na rzecz rozwoju innowacji w dziedzinie opakowańz rozwoju innowacji w dziedzinie opakowań

Nestlé dąży do przyspieszenia rozwoju innowacyjnych rozwiązań w zakresie zrównoważonych opakowań. W przypadku plastiku dozwolonego do kontaktu z żywnością firma zainwestuje do 2 mld CHF na przejście z pierwotnych tworzyw sztucznych na takie, które pochodzą z recyklingu.

Dec 02, 2019
Flota Nestle
Nestlé Polska zdobyło nagrodę Eko Flota w kategorii „Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku”. Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) docenił w ten sposób starania firmy na rzecz zmniejszenia emisji CO2. W ciągu najbliższych 3 lat firma wymieni wszystkie 700 aut w swojej flocie na samochody hybrydowe. Do końca 2019 roku na ulice wyjedzie już 216 z nich. W ten sposób firma ograniczy emisję dwutlenku węgla aż o 30%.