Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Media

Szybkie linki

 

Informacje prasowe

Press Release List
Jan 20, 2020
Nestlé tworzy rynek dla plastiku z recyklingu przeznaczonego do kontaktu z żywnością i uruchamia fundusz  na rzecz rozwoju innowacji w dziedzinie opakowańz rozwoju innowacji w dziedzinie opakowań

Nestlé dąży do przyspieszenia rozwoju innowacyjnych rozwiązań w zakresie zrównoważonych opakowań. W przypadku plastiku dozwolonego do kontaktu z żywnością firma zainwestuje do 2 mld CHF na przejście z pierwotnych tworzyw sztucznych na takie, które pochodzą z recyklingu.

Dec 02, 2019
Flota Nestle
Nestlé Polska zdobyło nagrodę Eko Flota w kategorii „Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku”. Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) docenił w ten sposób starania firmy na rzecz zmniejszenia emisji CO2. W ciągu najbliższych 3 lat firma wymieni wszystkie 700 aut w swojej flocie na samochody hybrydowe. Do końca 2019 roku na ulice wyjedzie już 216 z nich. W ten sposób firma ograniczy emisję dwutlenku węgla aż o 30%.
Nov 27, 2019
nestle
Wystarczy wprowadzić w życie jeden prosty nawyk, być bardziej ekologicznym i pomóc planecie. A chodzi o… segregację odpadów! Świetnym przykładem jest butelka PET: to tak naprawdę nie odpad, a cenny surowiec, który – jeśli trafi do odpowiedniego kosza – może następnie zostać w pełni przetworzony i wrócić do nas jako bluza z polaru, namiot, dywanik łazienkowy czy… nowa butelka! Jak to możliwe?
Nov 27, 2019
nestle
Nestlé rozpocznie umieszczanie oznakowania wartością odżywczą w systemie Nutri-Score na opakowaniach swoich produktów. Wdrożenie nastąpi w Austrii, Belgii, Francji, Niemczech i Szwajcarii. Pierwsze produkty z oznaczeniem Nutri-Score pojawią się już w pierwszej połowie 2020 roku. W ciągu kolejnych 2 lat Nestlé wprowadzi Nutri-Score na opakowaniach wszystkich swoich kategorii produktowych.
Nov 21, 2019
Nestlé wspiera Gender Balance i zatrudnienie kobiet na stanowiskach kierowniczych

Najnowsze dane dotyczące liczby kobiet piastujących wyższe, decyzyjne stanowiska pokazują, że sytuacja na polskim rynku pracy stopniowo się zmienia. Według badań PARP, wśród kobiet na wyższych stanowiskach najliczniejszą grupę stanową menadżerki, to aż 47% populacji. Natomiast w grupach pracowników wyższego szczebla kierowniczego i członków zarządu kobiet jest znaczniej mniej, bo tylko odpowiednio 13% i 21%1. Mimo że sytuacja kobiet na rynku pracy ulega poprawie w stosunku do lat minionych, wciąż ważne są działania zrównujące status płci.

Nov 20, 2019
Naleczowianka_Butelka z plastikiem z recyklingu_Informacja prasowa

Nałęczowianka wprowadza na rynek nową butelkę 1L,, która jest w 50% wykonana z PET z recyklingu (rPET). To pierwsza w Polsce woda dostępna w butelce takiej pojemności wyprodukowana z rPET. Co ważne, w pełni nadaje się do recyklingu i może z niej powstać np. kolejna butelka. To następny krok marki, która dąży do zminimalizowania swojego wpływu na środowisko.

Celem Nałęczowianki jest, żeby żadne z opakowań nie trafiało do środowiska lub na wysypiska. Marka podejmuje też różne działania, by jak najwięcej butelek PET trafiało do ponownego przetworzenia, a materiał z recyklingu był wykorzystywany w nowych butelkach. Kamieniem milowym jest wprowadzenie Nałęczowianki 1L w butelce z 50% udziałem plastiku PET z recyklingu.

Nov 18, 2019
Zrównoważona żywność to nasza przyszłość

Marco Settembri, Prezes Nestlé na Region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, w niedawnym liście opublikowanym na łamach Politico zabrał głos w dyskusji na temat potrzeby zmian w podejściu do produkcji żywności – powinna być ona wyprodukowana w sposób zrównoważony, tak by minimalizować nasz ślad węglowy. Musimy dokładać wszelkich starań, by ograniczyć wzrost temperatury i jego niszczący wpływ na środowisko.
 

Nov 12, 2019
Effie Nestle

Ten rok był szczególny dla konkursu nagród Effie, ponieważ w Polsce zorganizowano go po raz 20-sty. Z tej okazji przedstawiono 20 Najbardziej Efektywnych Firm, które w ciągu ostatniego 20-lecia wyróżniły się najskuteczniejszą komunikacją marketingową. W tym gronie znalazło się Nestlé Polska. Jednocześnie w konkursie Effie 2019 firma otrzymała dwie nagrody: srebrne Effie w kategorii Long Term Marketing Excellence za kampanię marki Maggi „Daj się zaskoczyć” oraz brązowe Effie dla kampanii Winiary „Misja Kaszotto” w kategorii Żywność.  

Oct 31, 2019
Cel osiagniety

W Polsce wszystkie fabryki Nestlé są w pełni „zero waste”. W całej Europie jest to aż 80% zakładów produkcyjnych firmy. Nestlé zakłada, że już w 2020 roku osiągnie cel „zero waste” we wszystkich swoich lokalizacjach.

Zobowiązanie „zero waste” oznacza, że żadne z odpadów* powstających w zakładach Nestlé nie trafia ani nie zalega na składowiskach. Nie są też poddane procesom spalania bez odzysku energii. We wszystkich lokalizacjach Nestlé w Polsce ogranicza się ilości odpadów. Zgromadzone oddaje się firmom zapewniającym ich recykling lub odzysk, co potwierdza zarówno stosowna dokumentacja, jak i audyty.

Oct 22, 2019
Kuchnia gotowanie
Wspólne gotowanie z dziećmi może przynieść wiele korzyści. Dzieci, które pomagają w kuchni i aktywnie biorą udział w przygotowywaniu posiłków, mają większą wiedzę, jak dokonywać zdrowszych wyborów niż te, które nie angażują się w tego typu aktywności. Uczą się także zasad prawidłowego odżywiania. Poniżej przedstawiamy 7 wskazówek, które uprzyjemnią wspólne spędzanie czasu w kuchni.
Oct 18, 2019
Nestle krajobraz
Pierwsze 9 miesięcy 2019 roku Nestlé S.A. zamyka z 3,7% wzrostem organicznym oraz 3,0% rzeczywistym wzrostem wewnętrznym. 9-miesięczny raport wyników Nestlé za 2019 rok: Organiczny wzrost 3,7%, przy rzeczywistym wzroście wewnętrznym 3,0% (RIG) i wpływie zmian cen 0,7%, zgodnie z oczekiwaniami.
Oct 17, 2019
sojusz dla młodych
Z okazji rozpoczęcia Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych (ang. European Vocational Skills Week) Nestlé i europejscy partnerzy Sojuszu dla Młodych (ang. Alliance for YOUth) podsumowali, że w ciągu ostatnich trzech lat stworzyli ponad 215 000 szans zatrudnienia, praktyk i staży dla młodych w Europie.
Oct 15, 2019
zrównoważony rozwój
Już po raz kolejny Nestlé otrzymało tytuł Global Compact LEAD w uznaniu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i za wdrażanie Dziesięciu Zasad odpowiedzialnego biznesu.
Oct 01, 2019
Nestle NAN
Sposób przechowywania mleka modyfikowanego może mieć ogromny wpływ na jego jakość. Warto wiedzieć, jak właściwie chronić składniki tego produktu. Dzięki temu przez cały okres stosowania będzie mogło jak najlepiej odpowiadać na potrzeby dziecka. Teraz mleka modyfikowane NAN 2 dostępne są nowych, gładkich puszkach.
Sep 30, 2019
Konkurs S. pellegrino
Poznaliśmy zwycięzców półfinału regionalnego dla Europy Centralnej w konkursie dla młodych kucharzy S.Pellegrino Young Chef 2020. Do finału zakwalifikowało się aż dwóch Polaków – Krzysztof Konieczny (chef w restauracji „Sztuczka Bistro” w Sopocie) oraz Łukasz Moneta (chef de partie w „Nolita Restaurant” w Warszawie).