Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Media

Szybkie linki

 

Informacje prasowe

Press Release List
Aug 13, 2020
NPL Nawyki

Naturalna ciekawość świata towarzyszy każdemu dziecku. To właśnie dzięki niej nasi mali odkrywcy każdego dnia uczą się czegoś nowego, co może kształtować ich w przyszłości.  A najwięcej wynoszą… obserwując dorosłych! Jakie zachowania warto im pokazywać już od najmłodszych lat?

 

1. Nawadniaj się!

Aug 12, 2020
  • Wzrost organiczny firmy osiągnął 2,8% przy rzeczywistym wzroście wewnętrznym (RIG) na poziomie 2,6% i pozytywnym wpływie zmian cen  0,2%. Wzrost był wspierany przez dobrą koniunkturę w obu Amerykach, a także globalnie w Dywizjach Purina PetCare i Nestlé Health Science.
     
  • Wpływ akwizycji netto i zmian kursów walutowych zmniejszył sprzedaż o 12,3%. Całkowita wartość zaraportowanej sprzedaży zmalała o 9,5% do 41,2 mld CHF (6M-2019: 45,5 mld CHF).
     
  • Bazowa marża zysku operacyjnego bez wpływu zdarzeń jednorazowych  (UTOP) wyniosła 17,4%, wzrost o 30 punktów bazowych do roku poprzedniego. Marża zysku na działalności operacyjnej (TOP) wzrosła o 140 punktów bazowych do poziomu 16,9%.
Aug 10, 2020
Nałęczowianka - uwierz w recykling

Po co segregować odpady, skoro potem i tak są mieszane w śmieciarce? Czy rzeczy z materiałów z recyklingu mają dobrą jakość? – wciąż pojawiają się tego typu pytania, choć w lipcu minie już 7 lat od wprowadzenia powszechnego obowiązku segregowania odpadów. Rozwiewamy te wątpliwości!

Aug 10, 2020
Śmieciarka imPET

W ciągu roku recyklingowi poddawana jest zaledwie połowa butelek PET, a przecież są one świetnym surowcem, który w pełni nadaje się do ponownego przetworzenia! Aby w przystępny sposób pokazać, jak ważny jest to proces oraz przybliżyć każdy z jego etapów najmłodszym, po Polsce jeździ specjalna śmieciarka Miecia. W jej wnętrzu nie znajdują się odpady, tylko… interaktywna wystawa poświęcona recyklingowi, która teraz jest dostępna także online! By dodatkowo zachęcić do zgłębienia tajników recyklingu plastiku PET, do końca sierpnia trwa konkurs z atrakcyjnymi eko-gadżetami do wygrania.

Aug 04, 2020
Zobowiązania środowiskowe Nestle Waters

Producent wody butelkowanej zapowiada osiągnięcie neutralności węglowej, rozwijanie zrównoważonego wykorzystywania zasobów wody, a także zwiększenie stosowania tworzyw z recyklingu w ciągu 5 lat. Zobowiązania objęły wszystkie produkty, marki i oddziały Nestlé Waters – również w Polsce.

W celu osiągnięcia neutralności węglowej, Nestlé Waters zainwestuje w projekty mające na celu redukcję lub neutralizację emitowanego dwutlenku węgla dla całego portfolio produktów do 2025 roku. W tej kwestii priorytetowo traktowane będą międzynarodowe marki Perrier, S.Pellegrino i Acqua Panna, które mają osiągnąć te cele już do 2022 roku.

Aug 03, 2020
 Magdalena Góreczna_dyrektor fabryki Nestle w Rzeszowie_0.jpg

Od 1 sierpnia Magdalena Góreczna objęła stanowisko dyrektora zakładu produkcyjnego Nestlé Nutrition w Rzeszowie. Zastąpiła Pawła Miłkowskiego, który odszedł na emeryturę.

Jul 29, 2020
Nestlé wspiera wznowiony „Europejski sojusz na rzecz przygotowania zawodowego”

Nestlé potwierdziło swoje zaangażowanie w zatrudnianie młodych w Europie, wspierając „Europejski sojusz na rzecz przygotowania zawodowego”.

Jul 27, 2020
Nestlé i European Clean Trucking Alliance wzywają do bardziej zrównoważonego transportu drogowego

Nestlé dołączyło do grona partnerów tworzących European Clean Trucking Alliance. Ten wyjątkowy sojusz skupia organizacje pozarządowe, spedytorów, logistyków i firmy zajmujące się towarami konsumpcyjnymi. Ich wspólnym celem jest przyspieszenie dekarbonizacji transportu drogowego w Unii Europejskiej.

Podczas gdy kraje europejskie starają się wyjść z kryzysu spowodowanego COVID-19, Nestlé i pozostali członkowie tego sojuszu wzywają rządy do inwestowania i przyspieszenia przejścia na bardziej ekologiczny transport. Dalsze ograniczanie emisji CO2 i zanieczyszczenia powietrza spowodowanych transportem drogowym pomoże zrealizować cele Europejskiego Zielonego Ładu (ang. European Green Deal) i sprawi, że Europa będzie pierwszym kontynentem, który osiągnął neutralność emisyjną.

Jul 23, 2020
Garden Gourmet Sensational Burger 2 .jpg

Sensational Burger marki Garden Gourmet to pierwszy roślinny burger od Nestlé na polskim rynku. Od 28 lipca będą mogli go spróbować klienci sieci „7th Street – Bar & Grill” oraz „Meet & Fit – Slow Food”.

Jul 17, 2020
DCG

Wystartował projekt #RecyklingDolceGusto, w ramach którego klienci sklepu internetowego NESCAFÉ® Dolce Gusto® mogą bezpłatnie oddawać do recyklingu zużyte kapsułki po kawie. To kolejny krok marki w dążeniu do zwiększenia odzysku i recyklingu kapsułek.

Jul 07, 2020
Czekolada Nestlé

Różowa czy w całości z owocu kakao? Nestlé tworzy czekoladę już od ponad 100 lat, a wciąż potrafi zaskakiwać. Także w Polsce, w fabryce w Kargowej w woj. lubuskim, powstają słodycze kultowych marek: Lion czy Princessa. Stąd trafiają do fanów słodkości w kraju i zagranicą. W Światowym Dniu Czekolady firma przedstawia najciekawsze czekoladowe historie ze swojego archiwum.

Jun 29, 2020
Nestlé YES!

W Polsce debiutują batony YES! To linia przekąsek o atrakcyjnej recepturze na bazie orzechów, owoców oraz ciemnej czekolady – składników, których konsumenci coraz częściej szukają w swoich słodyczach. Nowe batony będą dostępne w papierowym, nadającym się do recyklingu, opakowaniu.

Nestlé wprowadza do sprzedaży dwa warianty batonów YES!: migdałowy z solą morską oraz bananowy z orzechami pekan – oba smaki mają w składzie także prażone orzeszki ziemne oraz ciemną czekoladę „couverture” z kakao z certyfikatem UTZ. Charakter marki podkreśla innowacyjne dla tej kategorii opakowanie wykonane z papieru nadającego się do recyklingu. 

Jun 25, 2020
Nestle przekazuje komputery

Firma Nestlé Polska przekazała – za pośrednictwem gmin w całym kraju – 275 komputerów i tabletów na rzecz  akcji #KomputerDlaUcznia. Sprzęt, przeznaczony do nauki online, trafi do najbardziej potrzebujących dzieci m.in. z Kalisza, Rzeszowa i Lublina. #KomputerDlaUcznia to akcja, organizowana przez Fundację Impact, a jej celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu wśród dzieci i młodzieży.

Jun 23, 2020
pkzop

Nestlé Polska podpisało nowe Porozumienie Polskiej Koalicji ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego, którego celem strategicznym jest osiągnięcie w Polsce poziomu 100% zrównoważonego oleju palmowego do 2023 roku. Podczas wspólnej konferencji prasowej, sygnatariusze Koalicji zaprezentowali także Mapę Drogową definiującą ich zobowiązania i działania w tym kierunku.

Jun 09, 2020
race-to-zero-feed

Nestlé dołącza do „Race to Zero” – globalnej inicjatywy, która w ramach przygotowań do 26. Konferencji Klimatycznej Narodów Zjednoczonych (COP26) zrzesza firmy, miasta, regiony oraz inwestorów dążących do zdrowej i zeroemisyjnej gospodarki. Celem projektu jest stworzenie nowego programu rozwoju i innowacji działających na rzecz odpowiedzialnego podejścia do kwestii klimatu po epidemii COVID-19. 

„Race to Zero” zrzesza światowych liderów, którzy zobowiązali się osiągnąć zerową emisję netto gazów cieplarnianych do 2050 roku zgodnie z międzynarodowymi wysiłkami ograniczenia wzrostu temperatur do 1,5 °C. Przed Szczytem klimatycznym 2020 członkowie inicjatywy przedstawią swój plan, w ramach współpracy wyznaczą również cele pośrednie na kolejną dekadę.