Niezależnie od tego, czy masz wieloletnie doświadczenie zawodowe, czy właśnie ukończyłeś studia, masz szansę na karierę w Nestlé. Wyszukaj oferty pracy tutaj.
1938 - 1944

Nestlé od razu odczuła skutki wybuchu II wojny światowej. Zysk spadł z poziomu 20 mln dolarów w 1938 roku do 6 mln w roku 1939. Neutralna Szwajcaria stawała się coraz bardziej izolowana w pogrążonej w wojnie Europie i firma zdecydowała się wysłać dużą część swojej kadry kierowniczej do biur w Stamford, Connecticut.
Wojna, pierwszy konflikt na prawdziwie globalną skalę, na zawsze odmieniła tradycyjną strukturę Nestlé. Kłopoty z dystrybucją produktów na obszarze Europy i Azji skłoniły firmę do tworzenia zakładów w krajach rozwijających się, w szczególności w Ameryce Łacińskiej.
Jak na ironię, II wojna światowa pomogła rozpowszechnić najnowszy produkt firmy ― kawę Nescafé. Po przystąpieniu Stanów Zjednoczonych do wojny, Nescafé stała się napojem powszechnie spożywanym przez amerykańskich żołnierzy na frontach Europy i Azji. Roczna produkcja tej kawy w 1943 osiągnęła milion skrzynek.
Podobnie jak w okresie I wojny światowej, produkcja i sprzedaż rosły w warunkach gospodarki wojennej: całkowita wartość sprzedaży Nestlé w 1938 roku wyniosła 100 mln dolarów, by w 1945 osiągnąć poziom 225 mln dolarów. Gdy wreszcie nadciągnął koniec wojny, kierownictwo Nestlé nieoczekiwanie znalazło się na czele światowego koncernu kawowego, zajmującego się również produkcją bardziej tradycyjnych wyrobów.