Sort by
Sort by

1944 - 1975

Dawny plakat L'OréalDawny plakat L'Oréal

Wraz z zakończeniem II wojny światowej nastał dla Nestlé okres najbardziej dynamicznego rozwoju. Firma zawdzięczała swój rozkwit polityce różnicowania działalności w branży spożywczej, nastawionej na zaspokajanie potrzeb konsumentów. W miarę jak Nestlé rosła i przejmowała coraz to nowe firmy, na rynek trafiały dziesiątki nowych produktów. W 1947 roku Nestlé połączyła się z Alimentana S.A., firmą produkującą przyprawy i zupy Maggi, przyjmując nazwę Nestlé Alimentana Company. W 1950 roku nastąpiło przejęcie Crosse & Blackwell, brytyjskiej firmy produkującej przetwory spożywcze i konserwy; w 1963 roku Nestlé przejęła producenta mrożonek Findus, w 1971 roku firmę Libby produkującą soki owocowe, a w 1973 firmę Stouffer's, kolejnego producenta mrożonek.

Trwała zadziwiająca ekspansja kawy Nescafé. W okresie od 1950 do 1959 jej sprzedaż wzrosła niemal trzykrotnie, zaś między 1960 a 1974 wzrost sprzedaży był czterokrotny. Całkowita wartość sprzedaży firmy podwoiła się dwukrotnie w okresie 15 lat po zakończeniu II wojny światowej. Opracowanie technologii liofilizacji pozwoliło w 1966 roku na wprowadzenie na rynek kawy rozpuszczalnej Taster's Choice.

Zarząd Nestlé podjął wreszcie decyzję wyjścia poza branżę spożywczą. W 1974 roku firma objęła znaczące udziały w L'Oréal, jednym z wiodących producentów kosmetyków na świecie.