Sort by
Sort by

Wsparcie lokalne

Pracownicy naszych fabryk zlokalizowanych w całej Polsce aktywnie angażują się w pomoc uciekającym przed wojną Ukraińcom. 
 

Nałęczów

W Nałęczowie, gdzie znajduje się rozlewnia wody, wielu pracowników, przyjęło pod swój dach przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy. Organizowane są również zbiórki potrzebnych rzeczy np. artykułów higienicznych, środków czystości, odzieży czy zabawek. 


Współpracujemy z lokalnymi interesariuszami, przekazując darowizny produktowe (przede wszystkim wodę) organizacjom lokalnym czy instytucjom, które w regionie naszej fabryki wspierają Ukraińców. Pomagamy między innymi we współpracy z:

•    Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nałęczowie
•    Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Lublinie 
•    Stowarzyszeniem Łowcy Uśmiechów, wspierającym Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie, w którym leczone są dzieci z Ukrainy.


Warto wspomnieć jak dużym wsparciem jest także wymiana produktowa między fabrykami Nestlé w Polsce. We współpracy z pozostałymi lokalizacjami, przekazujemy wodę do różnych instytucji i potrzebujących całym kraju. I podobnie pozostałe zakłady przesyłają żywność do Nałęczowa, aby następnie mogła ona trafić do naszych lokalnych partnerów, pomagającym uchodźcom z Ukrainy. 

Kargowa

W naszej fabryce w Kargowej,  w województwie lubuskim, działa zespół pracowników, który określa potrzeby i realizuje zbiórki pracownicze. Do tej pory udało się wesprzeć m.in. produktami dla dzieci i niemowląt lub innymi produktami żywnościowymi: 
•    Polski Związek Ukraińców, oddział w Zielonej Górze
•    fundację Kolorowy Chynów,
•    lokalne ośrodki dla uchodźców 

Pracownicy, którzy mają taką możliwość, również przyjmują ukraińskie rodziny pod swój dach.

Kalisz 

Z kolei nasz oddział w Kaliszu wspiera uchodźców za pośrednictwem Fundacji CHOPS z Kalisza, która bezpośrednio pomaga potrzebującym oraz dostarcza przekazywane produkty do wielu instytucji na terenie Kalisza i okolic. Jednemu z naszych kontrahentów – firmie Eko, przekazaliśmy produkty, które zostały przetransportowane na granicę do najbardziej potrzebujących osób, które dotarły do Polski. Taki sam transport zorganizowały władze powiatu kaliskiego, które dostarczyły uchodźcom dania gotowe i kaszki dla niemowląt z kaliskiej fabryki. Fabryka Winiary  przekazała również darowizny dla uchodźców, którzy znaleźli schronienie w obiektach Stadionu  Miejskiego w Kaliszu. W ramach zbiorki pracowniczej udało się przekazać środki higieny i artykuły szkolne do Centrum Księdza Orione,  gdzie przebywają ukraińskie mamy z dziećmi.

Rzeszów

Pracownicy fabryki w Rzeszowie, podobnie jak pracownicy biura w Warszawie, w szczególności skupiają się na pomocy przybywającym do Polski wraz z rodzinami koleżankom i kolegom z Nestlé Ukraina. W tym celu w Rzeszowie, jak i w Warszawie, otworzyliśmy punkty recepcyjne, w których uciekającym z Ukrainy pracownikom Nestlé oferujemy tymczasowy nocleg, posiłki, odpoczynek, a w razie potrzeby również pomoc medyczną. Następnie  pomagamy w podjęciu kolejnych kroków związanych z dalszą podróżą. Pracownicy-wolontariusze dbają, aby w punktach recepcyjnych nie zabrakło niezbędnych rzeczy, tak by pobyt w punktach recepcyjnych był jak najbardziej komfortowy.

Dzięki przekształceniu części sal konferencyjnych w punkcie recepcyjnym w Rzeszowie jednocześnie może być zakwaterowanych 50 osób. Pomieszczenia są wyposażone w łóżka, materace, lodówki, pralkę oraz wszystkie niezbędne rzeczy m.in. jedzenie, ubrania, środki czystości, kosmetyki czy zabawki dla najmłodszych.

Dodatkowo fabryka w Rzeszowie wspiera lokalne organizacje oraz instytucje, które pomagają przybywającym Ukraińcom, przekazując darowizny produktowe, w szczególności produkty dla najmłodszych.

Nowa Wieś Wrocławska

W fabryce w Nowej Wsi Wrocławskiej pracownicy skupiają się na pomocy swoim koleżankom i kolegom - pracownikom pochodzenia ukraińskiego, zatrudnionym w tej fabryce. W tym celu został powołany specjalny zespół, którego zadaniem jest uruchomienie działań pomagającym pracownikom ukraińskim odnaleźć się w tej trudnej sytuacji.

Od pierwszego dnia wojny w fabryce w Nowej Wsi Wrocławskiej dostępny był psycholog, z którym pracownicy mogli porozmawiać w języku ukraińskim. Uruchomiona została również Infolinia dla pracowników, z której mogą korzystać wszystkie osoby, które potrzebują pomocy np. w zorganizowaniu transportu, ale także w każdej innej sprawie związanej z pomocą dla Ukraińców i ich rodzin. Powstała również strona internetowa z najważniejszymi informacjami dla pracowników ukraińskich, która jest aktualizowana na bieżąco. Dodatkowo można było skonsultować się z radcą prawnym świadczącym pomoc np. w zakresie legalizacji pobytu rodzin pracowników z Ukrainy. W ramach wsparcia zostało również przekazanych 30 zestawów do spania (materace z pompkami oraz kompletami pościeli) dla Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, który uruchomił punkt informacyjno-ewidencyjny dla wszystkich uchodźców z Ukrainy.

Zakład produkcyjny oferuje również możliwość aplikowania przez osoby z Ukrainy na wszystkie dostępne stanowiska w fabryce. Do tej pory zatrudnionych zostało 30 osób poleconych przez obecnych pracowników fabryki.