Sort by
Sort by

Kulinaria

Winiary_logo


Marka WINIARY łączy to, co najlepsze w tradycji kuchni polskiej z nowoczesnym podejściem do gotowania. Nasze majonezy, zupy, buliony, Pomysły Na, sosy, przyprawy i desery towarzyszą Polakom w kuchni od 80 lat.

W roku 1941 Alfred Nowacki, Niemiec polskiego pochodzenia, zbudował małą fabrykę w jednej z dzielnic Kalisza – w Winiarach, specjalizującą się w produkcji kostek bulionowych, suszonych warzyw oraz przypraw do zupy. W 1994 WINIARY stają się częścią globalnego koncernu Nestlé. Portfolio marki stopniowo rozszerzane jest o nowe produkty, unowocześniane są tradycyjne receptury.  
W tej chwili oferta WINIARY to ponad 230 produktów wysokiej jakości, które łączą tradycję marki z nowoczesnym spojrzeniem na kuchnię.

WINIARY dba o pochodzenie składników trafiających do produktów marki. 
Dlatego ponad 75% surowców używanych w kaliskiej fabryce pochodzi od polskich, lokalnych dostawców. Są to, na przykład, włoszczyzna z Warmii i Mazur, czosnek z okolic Kalisza i Poznania, cebula z ziemi kaliskiej, mąką ze zbóż z Kruszwicy, majeranek z Wielkopolski.

Serwis internetowy winiary.pl jest jedną z najpopularniejszych stron kulinarnych w Polsce i największym polskim serwisem kulinarnym prowadzonym przez markę.

Od 2010 roku marka WINIARY jest organizatorem programu edukacyjnego skierowanego do dzieci i młodzieży szkolnej – Gotuj się na zmiany. 
Program jest skierowany do uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej, rodziców i nauczycieli a jego celem jest edukacja w obszarze  prawidłowego odżywiania i aktywnego stylu życia oraz wspieranie w samodzielnym przygotowywaniu prostych i wartościowych posiłków. Podczas dziesięciu edycji programu udało się dotrzeć z treściami edukacyjnymi do ponad miliona uczniów. 

Od 2020 roku marka WINARY jest zaangażowana w działania na rzecz niemarnowania żywności w Polsce, realizując kampanię „Pomagamy w gotowaniu i niemarnowaniu”.
W ramach tej inicjatywy WINIARY współpracują z Bankami Żywności przy zbiórkach żywności. 
Marka zwiększa tym samym świadomość i popularyzuje działania pomagające ograniczać marnowanie żywności w Polsce.

WINIARY jest partnerem w kuchni, który pomaga w codziennym gotowaniu i dostarcza kulinarnych inspiracji jak i oferuje rozwiązania dla gastronomii.

Więcej:
https://www.winiary.pl/
https://www.facebook.com/Winiary/
Winiary (@winiary) • Zdjęcia i filmy na Instagramie
SzkolaGotowania - YouTube