Sort by
Sort by

Adopciaki

header_Adopciaki

 

Nestlé PURINA jako producent karmy dla zwierząt opowiada się za odpowiedzialną opieką nad zwierzętami domowymi, w tym za propagowanie bezpiecznej adopcji psów i kotów.

Wspólnie z Fundacją Viva! Akcja dla Zwierząt oraz organizacją szkolącą behawiorystów i trenerów zwierzęcych COAPE, zainicjowaliśmy program odpowiedzialnej adopcji zwierząt „Adopciaki”. Jego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa procesu adopcji zarówno dla potencjalnych opiekunów, jak i adoptowanych zwierząt.

Poprzez unikalny model adopcji, w którym zwierzę przechodzi proces adaptacji w Domu Tymczasowym, wydajemy do adopcji zwierzęta po konsultacji weterynaryjnej i behawioralnej. Przyszli opiekunowie na podstawie ankiet, są w stanie znaleźć odpowiedniego towarzysza, który będzie pasował do ich stylu życia. Dzięki temu gwarantujemy 100% zadowolenia dobrania z pary.

Nestlé PURINA funduje Adopciakom specjalną paczkę w której znajduje się indywidualnie dobrany zapas karmy na 3 tygodnie oraz bony wartościowe na poradę weterynaryjną i behawioralną. Uczestnicy przedsięwzięcia pozostają pod opieką partnerów akcji, którzy służą radą oraz pomocą w opiece nad nowymi ulubieńcami.

Od 2015 roku nowy dom znalazło blisko 4000 kotów i psów, co odpowiada liczbie podopiecznych 16 przeciętnych schronisk w Polsce. Nestlé Purina, partner strategiczny akcji „Adopciaki”, regularnie wspiera ok. 50 schronisk i organizacji walczących z bezdomnością zwierząt oraz dbających o ich dobrostan. W 2020 przekazał w sumie około 80 ton karmy, co odpowiada miesięcznemu zapasowi karmy dla 16 przeciętniej wielkości schronisk.

Więcej informacji o tej inicjatywie prezentujemy na stronie www.adopciaki.pl