Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Adopciaki

Nestlé PURINA jako producent karmy dla zwierząt opowiada się za odpowiedzialną opieką nad zwierzętami domowymi, w tym za propagowanie bezpiecznej adopcji psów i kotów.

Wspólnie z Fundacją Viva! Akcja dla Zwierząt oraz organizacją szkolącą behawiorystów i trenerów zwierzęcych COAPE, zainicjowaliśmy program odpowiedzialnej adopcji zwierząt „Adopciaki”. Jego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa procesu adopcji zarówno dla potencjalnych opiekunów, jak i adoptowanych zwierząt.

Poprzez unikalny model adopcji, w którym zwierzę przechodzi proces adaptacji w Domu Tymczasowym, wydajemy do adopcji zwierzęta po konsultacji weterynaryjnej i behawioralnej. Przyszli opiekunowie na podstawie ankiet, są w stanie znaleźć odpowiedniego towarzysza, który będzie pasował do ich stylu życia. Dzięki temu gwarantujemy 100% zadowolenia dobrania z pary.

Nestlé PURINA funduje Adopciakom specjalną paczkę w której znajduje się indywidualnie dobrany zapas karmy na 3 tygodnie oraz bony wartościowe na poradę weterynaryjną i behawioralną. Uczestnicy przedsięwzięcia pozostają pod opieką partnerów akcji, którzy służą radą oraz pomocą w opiece nad nowymi ulubieńcami.

Od 2015 roku nowy dom znalazło ponad 350 zwierząt, co odpowiada liczbie podopiecznych przeciętnego schroniska w Polsce. Nestlé Purina partner strategiczny akcji „Adopciaki”, przekazał na paczki z wyżywieniem w sumie około 2 ton karmy.

Jesienią 2016 roku zorganizowano też internetową akcję „Podaj łapę” – za każde kliknięcie Nestlé Purina przekazywała złotówkę na program „Adopciaki”.

Przez niespełna trzy tygodnie odnotowano 100 tys. kliknięć, co przekłada się na wsparcie w postaci 100 tys. PLN, które otrzymała Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt.

Więcej informacji o tej inicjatywie prezentujemy na stronie www.adopciaki.pl.