Sort by
Sort by

Nasze inicjatywy

Promocja prawidłowego odżywiania wśród rodziców i opiekunów

Przyswajanie prawidłowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat jest kluczowe dla zdrowia w dorosłym życiu. Jednak kształtowanie ich u dziecka często jest dla rodziców i opiekunów niełatwym zadaniem.

Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość pomaga rodzicom zrozumieć, jak i czym karmić dzieci w pierwszych 1000 dniach ich życia. Zgodnie z rekomendacjami WHO, promujemy wyłączne karmienie piersią przez pierwszych sześć miesięcy życia dziecka, po których do jego diety należy stopniowo wprowadzać pokarmy będące uzupełnieniem mleka matki.

Z myślą o dzieciach i młodzieży przygotowaliśmy zakrojone na dużą skalę programy, które dostarczą rodzicom i opiekunom praktycznych rozwiązań oraz narzędzi pomocnych w wychowaniu zdrowszych dzieci. We współpracy z ponad 300 partnerami na całym świecie stworzyliśmy program dla szkół, który zachęci nauczycieli i uczniów do promowania zdrowych postaw w środowisku szkolnym.

Polityka “Odpowiedzialnej Komunikacji”
Nasza komunikacja jest zgodna z Policy on Marketing Communication to Children jest oparta na zasadach odpowiedzialnego marketingu. Promujemy wyłącznie produkty żywnościowe i napoje, które spełniają kryteria określone w profilu żywieniowym.

Lekkoatletyka dla każdego

Promujemy sport wśród dzieci i młodzieży oraz przekonujemy do prawidłowego odżywiania.

Program przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. W 2017 wzięło w nim udział około 130 000 dzieci z całej Polski. Co ważne, wiedza przekazywana w programie, jest dostosowana do ich wieku i możliwości. W ramach programu, eksperci ds. żywienia Nestlé prowadzą szkolenia dla koordynatorów i uczą, jak podczas prowadzonych lekcji skutecznie przekonywać dzieci do prawidłowego odżywiania. Aby wspomóc koordynatorów, przekazaliśmy do szkół ponad 50 tys. materiałów edukacyjnych z interaktywnymi planszami do nauki prawidłowego odżywiania. Organizujemy również specjalne eventy jak Nestlé Cup. Podczas tego wydarzenia dzieci rywalizują o puchar Nestlé. Dodatkowo, wraz z rodzicami mogą skorzystać ze specjalistycznych porad żywieniowych.

Program jest realizowany przez Nestlé Polska, Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz PKN Orlen przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyniki 2016:

  • 113 tys. uczestników
  • 4266 zaangażowanych klas
  • 1300 imprez sportowych
  • 500 szkół
  • 377 trenerów

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji na stronie www.lekkoatletykadlakazdego.pl

Zdrowy Start w przyszłość

Informujemy rodziców o znaczeniu prawidłowego żywienia w czasie ciąży i pierwszych 36. miesięcy życia dziecka.

Sercem programu jest portal www.zdrowystartwprzyszlosc.pl, będący kompendium wiedzy na temat ciąży, żywienia i rozwoju niemowląt oraz małych dzieci. Korzystają z niego zarówno młodzi rodzice jak i pary spodziewające się dziecka. Wykorzystując social media – fanpage na Facebooku, platformę YouTube, angażujemy mamy dzieci do 3. roku życia. Program Zdrowy Start w Przyszłość jest rozpoznawany przez 54 proc. osób, do których jest skierowany, czyli około 350 000 polskich mam.

Dowiedz się więcej na stronie www.zdrowystartwprzyszlosc.pl

Żyj smacznie i zdrowo

Uczymy nastolatków gotować smacznie i zdrowo

Większość nastolatków chce dobrze wyglądać i być w dobrej formie fizycznej. Nie każdy jednak jest świadomy, jak bardzo wpływa na to sposób żywienia i tryb życia na co dzień. Dlatego w 2010 roku marka WINIARY uruchomiła ogólnopolski program edukacyjny skierowany do gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli – „Żyj smacznie i zdrowo”. Jego celem jest przekazanie odbiorcom wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania. Dzięki programowi gimnazjaliści poznają zasady racjonalnego żywienia oraz techniki kulinarne.

W 2017 roku wystartowała VIII edycja programu. Jest to jeden z największych w Polsce projektów edukacyjnych o prawidłowym żywieniu. W ciągu sześciu edycji „Żyj smacznie i zdrowo” wyedukowaliśmy ponad 700 tys. uczniów i dotarliśmy do 80 proc. gimnazjów w całej Polsce.

Więcej informacji na stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl