Sort by
Sort by

4000 adopcji w programie Nestlé PURINA Adopciaki.pl

Nestlé Purina od 2015 jest partnerem strategicznym programu odpowiedzialnej adopcji psów i kotów Adopciaki.pl realizowanego we współpracy z Fundacją Viva! Program jest odpowiedzią na jedno z 10 zobowiązań marki wobec społeczeństwa. Dziś Adopciaki.pl świętują historyczny moment – 4000 adopcję.
Powrót do informacji prasowych

Blisko 6 lat temu Fundacją Viva! wraz z ekspertami Nestlé Purina opracowała unikatowy model adopcji psów i kotów, by wspólnie stawić czoło problemowi bezdomności zwierząt w Polsce. Model zakłada przygotowywanie zwierząt do adopcji w domach tymczasowych prowadzonych przez wolontariuszy Fundacji Viva!, dzięki czemu proces adaptacji odbywa się w maksymalnie komfortowych warunkach. Dodatkowo wspierany jest konsultacjami behawioralnymi, opieką weterynaryjną i doradztwem żywieniowym. Każdy adopciak otrzymuje także od Nestlé Purina wyprawkę – zapas dopasowanej karmy. 

Naszym zadaniem w domach tymczasowych jest zrozumienie zwierzaka, jego charakteru, lęków, ograniczeń, a potem nauczenie go życia z ludźmi. Później najważniejsze jest wzajemne dopasowanie, żeby uniknąć rozczarowań i zwrotów z adopcji, bo to traumatyczne przeżycie i dla psa czy kota, i dla ludzi którzy muszą podjąć taką decyzję. Dlatego nasz proces adopcyjny trochę trwa, zadajemy dużo pytań i zachęcamy do przynajmniej kilku spotkań ze zwierzakiem przed adopcją, bo przecież to decyzja na kilkanaście lat. – mówi Elżbieta Malczyk, koordynatorka programu Adopciaki.pl, która sama prowadzi dom tymczasowy.

Przez ponad pięć lat funkcjonowania programu Adopciaki.pl pod jego opieką znalazło się blisko 4.5 tysiąca psów i kotów. Kiedy statystki pokazują, że tylko co druga adopcja zwierzaka ma swój szczęśliwy finał, a pandemia skutkuje globalnym wzrostem bezdomności zwierząt, my, dzięki Adopciakom.pl, zaprzeczamy niefortunnym trendom. Razem z Fundacją Viva! osiągamy coś absolutnie  wyjątkowego. Na koncie Adopciaków mamy 100% udanych historii adopcyjnych i dobrze dopasowanych par. Liczba adoptowanych zwierzaków w krytycznym dla nich momencie pandemii (marzec-kwiecień 2020 r.)  wzrosła w naszym programie o ponad 100% w porównaniu z analogicznym okresem w roku 2019. Rośnie również zaangażowanie wolontariuszy, którzy w domach tymczasowych wykonują niesamowitą pracę, przygotowując koty i psy do szczęśliwego nowego startu. Jesteśmy dumni, że udaje nam się z takim sukcesem upowszechniać ideę adopcji i systematycznie zwiększać bezpieczeństwo procesu adopcyjnego. Żywienie zwierząt jest w sercu tego, co robimy, lecz nie jest wszystkim, czym się zajmujemy. Z dumą i zaangażowaniem kontynuujemy nasze działania na rzecz społeczeństwa, którego jesteśmy częścią – mówi Attila Gyopar, Business Executive Officer & Head of Central Europe Sub Region w Nestlé Purina PetCare Poland.

Nestlé Purina aktywnie działa na rzecz dobrostanu zwierząt domowych także poza programem Adopciaki.pl. Regularnie przekazuj karmę schroniskom i organizacjom walczącym z bezdomnością zwierząt. Od 2017 roku Nestle Purina, w ramach inicjatywy Pets at Work, pomaga także firmom przygotować przestrzeń swoich biur do codziennej obecności psów w miejscu pracy.  

Więcej o czterotysięcznym Adopciaku i samym programie przeczytasz tutaj.