Sort by
Sort by

Baton YES! w papierowym opakowaniu to kolejny krok Nestlé na drodze do wypełnienia zobowiązań na rzecz ograniczenia plastiku w opakowaniach produktów

baton yes
Powrót do informacji prasowych

Nestlé wprowadza baton YES! w nowym, nadającym się do recyklingu, papierowym, opakowaniu. Stało się to możliwe dzięki wykorzystaniu przełomowych i innowacyjnych technologii szybkiego owijania.

Technologia ta otwiera nowe możliwości dla przemysłu cukierniczego w kontekście szerokiego zastosowania opakowań papierowych nadających się do recyklingu. Do tej pory szybkie produkowanie opakowań przekąsek odbywało się tylko przy użyciu folii i laminatów z tworzyw sztucznych. Teraz zastosowanie papieru do opakowań może być wykorzystywane na przemysłową skalę, gwarantując przy tym zachowanie jakości i świeżości produktu.

Ta innowacja jest kolejnym krokiem Nestlé w wypełnianiu zobowiązania o wprowadzeniu do 2025 roku opakowań w 100% nadających się do recyklingu lub ponownego wykorzystania.

Materiał stosowany do produkcji opakowania batona YES! pochodzi ze źródeł zrównoważonych, certyfikowanych przez Forest Stewardship Council (FSC) i Program for the Endorsement of Forest Certification.

Patrice Bula, Szef Strategii, Marketingu i Sprzedaży, Nestlé S.A., powiedział: „Konsumenci wybierając przekąski, szukają bardziej naturalnych i zrównoważonych opcji, zarówno pod względem składników, jak i opakowań. Nasze batony YES! wyprodukowane są ze składników prezentujących różnorodność Natury. Teraz oferujemy te przekąski w papierowym opakowaniu, które jest łatwe do przetworzenia, co przyczynia się do ograniczania ilości odpadów plastikowych.

Batony YES! zawierają owoce, warzywa i orzechy i występują w kilku wariantach smakowych. W nowym, papierowym opakowaniu i w szerszej gamie smaków będą dostępne na wielu rynkach europejskich.

Więcej informacji: Nestlé przyspiesza działania na rzecz zmniejszenia odpadów z tworzyw sztucznych

Dokumenty:

Załączniki: