Sort by
Sort by

Nestlé uruchomi nową fabrykę w Ukrainie

Powrót do informacji prasowych

Nestlé zapowiada otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Ukrainie. Firma zainwestuje 40 mln franków szwajcarskich w uruchomienie fabryki w miejscowości Smoligów położonej w obwodzie wołyńskim, w zachodniej części kraju. Zakład będzie koncentrował się na produkcji makaronu, stosowanego przez firmę w jej wyrobach kulinarnych, produkowanych w Ukrainie.

Nowa fabryka wraz z istniejącym zakładem firmy w Torczynie stworzy wołyńską sieć produkcyjną, która stanie się regionalnym europejskim centrum dla produktów spożywczych i kulinarnych. Jednostka zatrudni 1 500 pracowników i będzie zaopatrywała zarówno rynek ukraiński, jak i rynki europejskie.

Nestlé jest pierwszą międzynarodową firmą, która zapowiedziała nowe inwestycje i podejmuje wymierne kroki wspierające rozwój w Ukrainie. Nestlé, intensyfikując działania w tym kraju, wspiera wzrost ukraińskiej gospodarki i zapewnia nowe miejsca pracy.

Od pierwszego dnia wojny Nestlé dostarcza pomoc humanitarną w postaci niezbędnej żywności i napojów dla Ukraińców. Firma nie zapomina również o ich zwierzętach domowych. Od początku inwazji Nestlé przekazało ponad 4 tys. ton produktów, wspierając w ten sposób Ukraińców zarówno w kraju, jak i uchodźców w krajach sąsiednich. Wartość darowizn Nestlé Polska wyniosła do tej pory ponad 20 mln zł.