Sort by
Sort by

Nestlé Waters, z zakładem rozlewniczym w Nałęczowie, przekazuje potrzebującym w Polsce ponad 250 000 butelek wody.

Część z tej pomocy trafia m.in. do pacjentów, służby zdrowia, służb ratowniczych oraz osób na kwarantannie z całej Lubelszczyzny. 
Nestle Waters przekazuje wodę w Polsce i na Lubelszczyznie.docx
Powrót do informacji prasowych

 

Pierwsze darowizny zostały przekazane w pierwszych tygodniach marca. Wodę butelkowaną otrzymały m.in.: dom dziecka w Przybysławicach, szpitale w Biłgoraju i Lubartowie, w Lublinie: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, pogotowie ratunkowe, Bank Żywności i hospicjum dla dzieci, w Puławach: szpital zakaźny jednoimienny, straż pożarna oraz Starostwo Powiatowe – na rzecz osób przebywających na kwarantannie, w Nałęczowie – ośrodek zdrowia, sanatorium i ośrodek pomocy społecznej. Nestlé Waters dodatkowo przekaże wodę służbom medycznym, ratunkowym i sanitarnym w ramach akcji #WzywamyPosiłki (22 placówki m.in. w Annopolu, Białej Podlaskiej, Chełmie, Kraśniku, Lublinie, Łęcznej). Łącznie do potrzebujących trafi teraz ponad ćwierć miliona butelek wody.

- Jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka jest dostęp do czystej i bezpiecznej wody pitnej, który w obecnej sytuacji epidemicznej jest w niektórych przypadkach utrudniony. Chcemy w tej kwestii pomóc najbardziej potrzebującym, w tym m.in. pacjentom szpitali, osobom wymagającym opieki czy odizolowanym, pracownikom służby zdrowia i służb ratunkowych. Pomagamy w skali ogólnopolskiej, dostarczając wodę bezpłatnie do jednoimiennych szpitali zakaźnych, zajmujących się leczeniem pacjentów z koronawirusem oraz do Banków Żywności w całym kraju. Szczególnie ważny jest dla nas region Lubelszczyzny, gdzie mieści się nasz zakład rozlewniczy. – mówi Tomasz Rasztawicki, dyrektor Nestlé Waters Polska.

Lista instytucji, które otrzymają zapasy naturalnej wody mineralnej Nałęczowianka i wody źródlanej Nestlé Pure Life, została ustalona na podstawie potrzeb zgłoszonych firmie przez lokalne władze oraz przez współpracujące z nią od lat organizacje – w tym Federację Polskich Banków Żywności. Inicjatywa pochodziła również od samych pracowników Nestlé Waters. Do akcji dołączyły również firmy transportowe, które nieodpłatnie dostarczają wodę do beneficjentów – Elmar Marcin Kopania oraz Rohlig Suus Logistics.

- Wspieranie w tej wymagającej sytuacji potrzebujących nie byłoby możliwe bez ogromnego zaangażowania naszych pracowników i partnerów. Chciałbym po raz kolejny im wszystkim podziękować za to, że z takim oddaniem włączyli się w niesienie pomocy. Równocześnie zapewniamy, że ciężko pracujemy i wprowadzamy szereg rozwiązań w celu zapewnienia ich zdrowia i bezpieczeństwa. – dodaje Tomasz Rasztawicki.