Sort by
Sort by

Nestlé wspiera Europejski Zielony Ład

Europejski Zielony Ład
Powrót do informacji prasowych

Nestlé, wspólnie z innymi przedstawicielami biznesu, potwierdziło wsparcie dla Europejskiego Zielonego Ładu i ambitnych celów klimatycznych, dzięki którym naprawa gospodarki Europy będzie przebiegać w sposób inkluzywny i z poszanowaniem środowiska naturalnego.   

Po pandemii, rządowe plany naprawcze powinny dążyć do sprawiedliwego ożywienia gospodarczego, które stymulowane będzie z jednoczesną troską o środowisko. W tym procesie także biznes musi odegrać swoją rolę, szybko przechodząc na zrównoważone sposoby produkcji i pracy.

Właśnie dlatego Nestlé podpisało wezwanie Światowego Forum Ekonomicznego do budowy europejskiej gospodarki w oparciu o nowy model, którego celem są zerowa emisja netto, obieg zamknięty, korzystanie z energii odnawialnej oraz przemysł niskoemisyjny.

To już kolejny krok liderów przemysłu i inwestorów – w tym także Nestlé – po wystosowaniu listu wzywającego państwa członkowskie UE do poparcia większej redukcji gazów cieplarnianych o co najmniej 55% do 2030 roku.

Marco Settembri, Prezes Nestlé na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną, podpisał obie inicjatywy. Jak komentuje: „Zmiany klimatyczne to jedno z największych wyzwań, przed którym stoimy jako społeczeństwo i jako firma. Współpraca jest jedyną drogą do zmiany i zmniejszenia emisji. Dlatego zdecydowanie wspieramy europejską strategię „Od pola do stołu” oraz opowiadamy się za zrównoważonym podejściem do naprawy gospodarki unijnej oraz ambitnymi celami w zakresie redukcji emisji – takie działania pozwolą nam budować lepszą przyszłość dla każdego”.

Nestlé już dziś realizuje ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym swoje zobowiązania dotyczące opakowań oraz zmian klimatycznych, wśród których jest m.in. dążenie do zerowej emisji gazów cieplarnianych netto w całym łańcuchu dostaw do 2050 r. Także w Polsce firma podejmuje kroki w tym kierunku – już dziś w lokalnych fabrykach 100% energii elektrycznej pochodzi ze źródeł odnawialnych. Nestlé Polska zastępuje też wszystkie swoje auta służbowe samochodami hybrydowymi – do końca 2020 roku firma wymieni ponad 380 z 700 aut. W ciągu kolejnych 2 lat 100% samochodów we flocie Nestlé będzie miało napęd hybrydowy. W ten sposób firma ograniczy emisję dwutlenku węgla aż o 30%.

Ze względu na rozległe łańcuchy dostaw, Nestlé przywiązuje szczególną wagę także do rolnictwa regeneracyjnego oraz troszczy się o lasy i glebę. Firma wzmacnia swoje programy z rolnikami w celu odnowy gruntów i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Obejmuje to działania na rzecz ochrony lasów poprzez sadzenie drzew oraz zwiększanie bioróżnorodności – wszystko, by budować prężne społeczności rolnicze.