Sort by
Sort by

Nestlé Polska przekazuje pomoc żywnościową dla Caritas Diecezji Toruńskiej na rzecz potrzebujących z woj. kujawsko-pomorskiego, którzy ucierpieli w wyniku epidemii

Nestlé Polska przekazuje pomoc żywnościową

Blisko 29 tys. produktów żywnościowych od Nestlé Polska trafi do chorych, osób na kwarantannie, niepełnosprawnych, seniorów, samotnych matek, osób bezdomnych. Darowizna obejmuje wodę butelkowaną, żywność dla dzieci, żywność dla dorosłych - w tym zupy i dania gotowe, a także kawę oraz słodycze. 

12 palet z darami trafiło już do Caritas Diecezji Toruńskiej, która przekazuje je podopiecznym: zarówno osobom indywidualnym, jak i instytucjom. Pomoc zostanie skierowana m.in. do centrów Caritas w Toruniu, Brodnicy, Chełmnie, Działdowie i Grudziądzu. 

- Potrzeby osób, które ucierpiały wskutek pandemii, są ogromne – mówi Aleksander Wasilewski, prezes Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, firmy produkującej płatki śniadaniowe Nestlé. – Solidarność międzyludzka ma teraz ogromne znaczenie. Wyrażamy ją, przekazując żywność ze wszystkich zakładów Nestle w Polsce potrzebującym z naszego regionu, w którym od lat prowadzimy działalność. –  Rozszerzamy współpracę z Caritas, ponieważ organizacja zna bieżące potrzeby i może szybko skierować pomoc tam, gdzie jest niezbędna. Chciałbym docenić poświęcenie i ciężką pracę pracowników Nestlé w Polsce, w tym z naszych zakładów w Toruniu, Lubiczu i Grębocinie oraz partnerów – nazywamy ich wszystkich naszymi bohaterami. Bez nich realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Ogromnie im dziękuję.

Firma nawiązała współpracę z diecezjalnymi filiami Caritas w województwach, w których znajdują się fabryki firmy (podkarpackim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, wielkopolskim), ofiarując łącznie 142 tys. produktów żywnościowych. To niejedyna forma pomocy: dotychczas, w skali całego kraju, Nestlé Polska przekazało na rzecz pacjentów szpitali, służby zdrowia, służb ratunkowych oraz Banków Żywności darowizny żywnościowe o wartości 5 mln zł.