Sort by
Sort by

Nestlé Polska przekazuje pomoc żywnościową dla Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na rzecz potrzebujących z woj. lubuskiego, którzy ucierpieli w wyniku epidemii

Nestlé Polska przekazuje pomoc żywnościową dla Caritas

Blisko 45 tys. produktów żywnościowych od Nestlé Polska trafi do chorych, osób na kwarantannie, niepełnosprawnych, seniorów, samotnych matek, osób bezdomnych. Darowizna obejmuje wodę butelkowaną, żywność dla dzieci, żywność dla dorosłych - w tym zupy i dania gotowe, a także kawę oraz słodycze. 

24 palety z darami trafiły już do Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, która przekazuje je podopiecznym: zarówno osobom indywidualnym, jak i instytucjom. Pomoc zostanie skierowana m.in. do noclegowni oraz Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Zielonej Górze, Domu Samotnej Matki w Żarach, Schroniska dla Bezdomnych w Żukowicach, stołówek oraz parafialnych zespołów Caritas w województwie.

- Potrzeby osób, które ucierpiały wskutek pandemii, są ogromne – mówi Robert Gulczyński, dyrektor fabryki  Nestlé w Kargowej – Solidarność międzyludzka ma teraz ogromne znaczenie. Wyrażamy ją, przekazując żywność potrzebującym z regionu, w którym nasz zakład od lat prowadzi działalność. Nawiązaliśmy współpracę z Caritas, ponieważ organizacja zna bieżące potrzeby i może szybko skierować pomoc tam, gdzie jest niezbędna. Chciałbym docenić poświęcenie i ciężką pracę naszych pracowników oraz partnerów – są dla nas bohaterami. Bez nich realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Ogromnie im dziękuję.

Firma nawiązała współpracę z diecezjalnymi filiami Caritas w województwach, w których znajdują się fabryki firmy (podkarpackim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, wielkopolskim), ofiarując łącznie 142 tys. produktów żywnościowych. To niejedyna forma pomocy: dotychczas, w skali całego kraju, Nestlé Polska przekazało na rzecz pacjentów szpitali, służby zdrowia, służb ratunkowych oraz Banków Żywności darowizny żywnościowe o wartości 5 mln zł.