Sort by
Sort by

Certyfikat HR Najwyższej Jakości

Już po raz drugi zostaliśmy wyróżnieni przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK) za wzorcowe praktyki zarządzania zasobami ludzkimi!

Znaleźliśmy się wśród firm, które zostały docenione za prowadzoną politykę HR, wyznaczają trendy oraz upowszechniają wysokie standardy HR w Polsce.

"Cieszy nas, że z roku na rok coraz więcej firm w Polsce traktuje zarządzanie zasobami ludzkimi jako element strategiczny dla prowadzenia biznesu. W Nestlé kierujemy się takim podejściem od lat, wciąż rozwijając i doskonaląc narzędzia pozyskiwania i dbania o pracowników. Wsparcie Polaków na rynku pracy, szczególnie osób młodych, dopiero rozpoczynających swoją karierę zawodową, jest naszym priorytetem. Jako pracodawca czujemy się odpowiedzialni za pracowników, ale także za całe społeczeństwa, w których działamy. Dlatego wdrażamy szereg działań zwalczających bezrobocie wśród młodych" przekonuje Mariola Raudo, Kierownik ds. Rekrutacji i HR Biznes Partner w Nestlé Polska S.A.

Nasze najważniejsze programy HR to:

Inicjatywa Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth 
To nasza odpowiedź na trudną sytuację młodych ludzi na rynku pracy. W Polsce inicjatywa początkowow zakładała stworzenie szans zatrudnienia dla 800 osób do 30. roku życia do 2016 roku, ale już teraz program objął w naszym kraju ponad 1000 osób.

Sojusz dla Młodych
„Sojusz dla Młodych” to zainicjowane przez Nestlé porozumienie firmy oraz jej partnerów biznesowych na rzecz organizowania praktyk zawodowych dla młodzieży w całej Europie. W Polsce do sojuszu przystąpiło 10 firm, m.in. Raben, EY, Nielsen, AXA, DS. Smith i White&Case.

Praktyki letnie
Praktyki letnie organizujemy już od 16 lat. W tym roku zaprosiliśmy na 3-miesięczne płatne praktyki łącznie 75 studentów i absolwentów w aż 7 lokalizacjach w całym kraju. Najlepsi otrzymają propozycję pracy. Rok temu po praktykach w firmie została ponad połowa uczestników.

Rozwój pracowników
Chcemy, aby działania rozwojowe dopasowane naszych pracowników były dostosowane do ich potrzeb i indywidualnego stylu uczenia się. Od 2014 r. organizujemy warsztaty „Twoja kariera w Nestlé”, których celem jest wsparcie pracowników w planowaniu kariery.

Bezpieczeństwo i higiena pracy
Bezpieczeństwo naszych pracowników to absolutny priorytet. Od wszystkich pracowników oraz podwykonawców wymagamy przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Dbałość o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników
Nasi pracownicy mogą skorzystać m.in. z doradztwa żywieniowego, prywatnej opieki medycznej oraz ubezpieczenie na życie w ramach grupowego ubezpieczenia. Dodatkowo każdy pracownik, który przepracował min. 3 miesiące i jest zatrudniony na umowę o pracę, może być objęty Pracowniczym Programem Emerytalnym Nestlé.

Wsparcie młodych rodziców
Nasi pracownicy, którzy zostali rodzicami, mogą korzystać z dodatkowych benefitów. Ojcowie, którym urodziło się dziecko oraz rodzice dzieci do 14. roku życia mogą korzystać z dodatkowego dnia urlopu. Młodzi rodzice otrzymują także paczkę powitalną z okazji narodzin dziecka, a każdy rodzic w pierwszym roku życia dziecka może otrzymać bezpłatnie mleko, jeżeli udokumentuje decyzją lekarza, że dziecko nie może być karmione mlekiem matki.