Sort by
Sort by

Finał Nestlé Cup z udziałem gwiazd polskiego sportu

W dniach 13-14 września na stadionie AWF w Warszawie niemal 600 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowało w Finale Nestlé Cup będącym zwieńczeniem tegorocznej edycji programu „Lekkoatletyka dla każdego!” (LDK!). Na trybunach swoich przyszłych następców dopingowało wiele gwiazd królowej sportu wśród których znaleźli się Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Maria Andrejczyk, Kamila Lićwinko, Malwina Kopron, Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski i Tomasz Majewski.



Stadion Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie zgromadził liczną publiczność, wśród której znalazły się czołowe gwiazdy polskiej lekkoatletyki. Niespodzianką dla wszystkich uczestników wydarzenia była nietypowa rywalizacja Pawła Fajdka, Wojciecha Nowickiego i Pawła Wojciechowskiego w biegu w stroju sumo oraz rzucie piłką gimnastyczną w dal, w której najlepszy okazał się tegoroczny Mistrz Świata w rzucie młotem z Londynu Paweł Fajdek.

Mityng w Warszawie był ukoronowaniem całorocznych starań uczestników programu „Lekkoatletyka dla każdego!”, a także ich docenieniem za wielki wysiłek. W klasyfikacji medalowej najwięcej złotych medali (3 na 4) zdobyli reprezentanci Opolskiego Ośrodka Lekkiej Atletyki. Sukcesami mogli pochwalić się również młodzi sportowcy z województwa śląskiego (11 krążków, w tym 2 złote) i województwa warmińsko-mazurskiego (7 krążków, w tym 2 złote).

Fot. Tomasz Kasjaniuk