Sort by
Sort by

Firma albo etat, wybór należy do Ciebie!

Co robić po studiach: szukać pracy w korporacji, w mniejszej firmie, a może zdecydować się na własną działalność gospodarczą? To dylematy, z którymi coraz częściej borykają sie młodzi ludzie. Na ich pytania i wątpliwości próbowaliśmy odpowiedzieć wspólnie z ekspertami z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości podczas konferencji „Firma albo etat, wybór należy do Ciebie!”.

Mariola Raudo, Kierownik ds. Rekrutacji w Nestlé Polska, przedstawiła zalety zatrudnienia w międzynarodowej firmie oraz sposoby, jak taką pracę zdobyć. Podpowie też, jakich kompetencji poszukają pracodawcy u kandydatów, jak przygotować się do rozmowy z kwalifikacyjnej i jakich pytań można się na niej spodziewać, a także jak sobie z nimi mądrze poradzić. 

Tym, którzy chcieliby założyć własną firmę, doradzał Michał Misztal z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. W swojej codziennej pracy zajmuje się wsparciem startupów oraz prowadzeniem szkoleń i coachingiem. Studentom i absolwentom podpowiedział, jak rozpocząć własną działalność, gdzie szukać wsparcia i skąd pozyskać fundusze na własny biznes.  

Konferencja była częścią inicjatywy Nestlé Needs YOUth. To projekt Nestlé mający wspierać młodych ludzi we wchodzeniu na rynek pracy. W ramach inicjatywy od stycznia 2014 roku firma stworzyła w Polsce możliwości zatrudnienia dla ponad 850 osób do 30. roku życia. Częścią inicjatywy są także spotkania ze studentami, warsztaty oraz „Program Praktyk Letnich z Nestlé”, odbywający się w oddziałach firmy w całej Polsce. fot. inkubatory.pl