Sort by
Sort by

Lekkoatletyka dla każdego!

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca dzieciom i młodzieży, co najmniej 60 minut ruchu dziennie. Polskie dzieci tyją najszybciej w całej Europie. Już 17% chłopców i 11% dziewcząt  w wieku 7-18 lat w Polsce zmaga się z otyłością*. Tylko jak przekonać dzieci i młodzież do ćwiczeń, skoro 40 % z nich spędza przed komputerem i telewizorem minimum 3 godziny dziennie**
a zgodnie z danymi NIK z 2010 roku aż 19% uczniów szkół podstawowych i 24% uczniów gimnazjów nie ćwiczy na zajęciach WF?

Aby zapobiegać tym zjawiskom wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki ogłaszamy partnerstwo w programie upowszechniania sportu i nauki zdrowego odżywiania dla dzieci i młodzieży: „Lekkoatletyka dla każdego!”

Program przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych: klas I-III; IV-VI, oraz gimnazjów –
w sumie weźmie w nim udział około 85 000 dzieci z całej Polski. Wiedza przekazywana w programie będzie dostosowana do wieku i możliwości dzieci. Dla przykładu dla dzieci klas I-III przewidzieliśmy ciekawą ofertę zabaw lekkoatletycznych połączonych z podstawami zdrowego odżywiania, a dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum oprócz nieco bardziej zaawansowanych lekcji żywieniowych, zaplanowaliśmy treningi i zawody lekkoatletyczne. Program prowadzony jest pod okiem przeszkolonych nauczycieli, instruktorów
i trenerów.

Chcemy uczyć już najmłodsze dzieci jak dbać o zdrowie. Jako globalny producent żywności posiadający największe na świecie zaplecze naukowe chętnie dzielimy się naszą wiedzą żywieniową i doświadczeniem edukacyjnym wszędzie tam, gdzie prowadzimy naszą działalność.
W programie zadbaliśmy m.in.:o profesjonalne materiały żywieniowe dla nauczycieli, stworzyliśmy specjalną sekcję żywieniową na stronie programu
www.lekkoatletykadlakazdego.pl, a podczas mityngów lekkoatletycznych będziemy udzielać porad żywieniowych dla rodziców”. - powiedział Simon Smith, Prezes Nestlé Polska S.A.

Sebastian Chmara, wiceprezes PZLA i koordynator programu „Lekkoatletyka dla każdego” dodaje: "Nie ma zdrowego stylu życia bez aktywności fizycznej i właściwego, zbilansowanego odżywiania, dlatego naszym strategicznym partnerem w projekcie jest firma Nestlé. Mamy nadzieję dotrzeć do polskich dzieci i ich wychowawców w całej Polsce i sprawić, aby dzieci prowadziły znacząco zdrowszy tryb życia." 

*Obesity up-date, 2014, OECD

**Zdrowie dzieci i młodzieży w Polsce w 2009 roku, Urząd Statystyczny Kraków 2011