Sort by
Sort by

Magia Świąt oczami dzieci

Obraz Świąt w oczach dziecka ma swoją niepowtarzalną magię. Maluchy zdają się zauważać to, co w tym czasie jest najważniejsze i pokazują to na swoich rysunkach – malując dzwoneczki, pierwszą gwiazdę czy bożonarodzeniową szopkę. Właśnie takie obrazy widnieją na pocztówkach przygotowanych przez podopiecznych Podkarpackiego Stowarzyszenia Rodziców Dzieci z Chorobą Nowotworową „ISKIERKA NADZIEI” dla Nestlé Nutrition i Nestlé Polska S.A. Oddział w Rzeszowie.

Święta to wyjątkowy czas, warto więc zwolnić tempo i skupić się na jego celebrowaniu w gronie najbliższych, w rodzinnej atmosferze. Doskonałym sposobem na podkreślenie więzi z ważnymi dla nas osobami, z którymi nie możemy się spotkać, jest tradycyjna kartka pocztowa. Tym bardziej, jeśli w jej przygotowanie zaangażowały się dzieci.

Od wielu lat projekty graficzne firmowych kart świątecznych dla Nestlé Nutrition i Nestlé Polska S.A. Oddział w Rzeszowie są dziełem wyobraźni dzieci. Wydając je firma wspiera finansowo podopiecznych różnych placówek. Tegoroczne projekty przygotowywały dzieci z Podkarpackiego Stowarzyszenia Rodziców Dzieci z Chorobą Nowotworową "ISKIERKA NADZIEI". Oprócz kart firmowych, spośród nadesłanych prac, wydawane są również karty przeznaczone na aukcję. Każdy z pracowników za dowolnie zadeklarowaną kwotę może je nabyć do celów prywatnych i także wesprzeć stowarzyszenie.

 – W tym roku po raz kolejny świąteczne życzenia składamy na kartkach namalowanych przez dzieci. Wierzę, że sprawią one radość i wywołają uśmiech na twarzy każdego odbiorcy, a także wprowadzą prawdziwie bożonarodzeniową atmosferę – mówi Beata Krawczyk, Starszy Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej Nestlé Polska S.A.

Ubiegłorocznymi autorami świątecznych pocztówek były dzieci ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Domu Dziecka w Strzyżowie „Serca Sercom”. Wcześniej projekty kart przygotowywali podopieczni Środowiskowego Ogniska Wychowawczego działającego przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Jarosławiu, wychowankowie Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Dom dla Dzieci i Młodzieży MIESZKO w Rzeszowie, podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Łące koło Rzeszowa prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie.