Sort by
Sort by

Nestlé ogłasza konkurs w ramach Tworzenia Wspólnej Wartości. Do wygrania aż 500 000 CHF!


Nestlé ogłasza konkurs w ramach Tworzenia Wspólnej Wartości. Do wygrania aż 500 000 CHF! Nestlé i Ashoka ogłosiły dzisiaj start konkursu Nestlé „Nagroda w dziedzinie Tworzenia Wspólnej Wartości.” Całkowita wartość nagród wynosi 500 000 CHF. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października br.

„Nagroda Nestlé w dziedzinie Tworzenia Wspólnej Wartości ((ang. Creating Shared Value Prize) to międzynarodowy konkurs Nestlé skierowany do przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych, w którym łączna pula nagród wynosi 500 000 CHF. Zgłoszeni do niego kandydaci mają szansę na nagrodę pieniężną w wysokości 400 tysięcy CHF, która ma pomóc im w dalszym rozwoju działalności. Uczestnicy konkursu będą mogli również wziąć udział w World Water Forum w Brazylii w 2018 roku oraz powalczyć o prestiżowe stypendium od organizacji Ashoka.

Celem nagrody, przyznanej po raz pierwszy w 2010 roku, jest wyróżnienie innowacyjnych rozwiązań w walce z problemami w dziedzinie żywienia, dostępu do wody oraz rozwoju obszarów wiejskich. Inicjatywy te wspierają Nestlé w podnoszeniu jakości życia i dążeniu do lepszej przyszłości.

W ramach tegorocznej edycji konkursu, Nestlé współpracuje z Ashoka – wiodącą międzynarodową organizacją, zrzeszającą przedsiębiorców, którzy wspólnie poszukują innowacji, dzięki którym firmy mogą sprostać ww. wyzwaniom.

„Nasza współpraca sprawia, że możemy jeszcze lepiej oddziaływać na społeczności oraz wspierać służących im beneficjentów konkursu”– mówi Olivier Fruchaud, Dyrektor Ashoka Switzerland.

Innowacyjne firmy oraz przedsiębiorstwa społeczne mogą zgłaszać swoje projekty do 31 października 2017 r. poprzez stronę internetową http://www.changemakers.com/creatingsharedvalue lub nominować najlepszych innowatorów drogą elektroniczną, przesyłając zgłoszenie na adres [email protected].

Pięć najlepszych inicjatyw zostanie zaprezentowanych na Forum CSV w Brazylii w 2018 r., gdzie poznamy również zwycięzcę. Więcej informacji na temat nagrody CSV i poprzednich zwycięzców można znaleźć pod adresem: www.nestle.com/csv/what-is-csv/nestleprize lub na stronie Ashoka www.ashoka.org.