Sort by
Sort by

Nestlé ogłasza inicjatywę Youth Employment w Europie

Nestlé w Europie planuje wsparcie minimum 20 tys. Europejczyków do 30. roku życia w podjęciu pracy zawodowej.

Przedsięwzięcie Youth Employment Initiative, obejmie stworzenie dla nich tysięcy miejsc pracy, praktyk i staży do 2016 roku.

Do inicjatywy firma zaprosi również swoich dostawców z Europy, którzy będą mogli zaoferować uczestnikom projektu możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego i zatrudnienie w swoich jednostkach. Szczegółowe informacje na temat Youth Employment Initiative będą znane w listopadzie 2013.

Pielęgnowanie młodzieży

Instytucje rządowe potrzebują wsparcia firm w celu rozwiązania problemu bezrobocia wśród młodych ludzi w Europie – mówi Laurent Freixe, Wiceprezes Nestlé i Dyrektor Zarządzający na Europę. Czujemy się zobowiązani do tego, by stworzyć znaczącej liczbie osób do 30. roku życia warunki do nauki i rozwoju w naszej firmie. Uruchomienie inicjatywy jest rezultatem naszego ciągłego rozwoju i inwestowania w Europie.

Inwestowanie w Europie

Pomimo trudnych warunków ekonomicznych, Nestlé notuje wzrost i kontynuuje inwestowanie w Europie.

Doskonałe przykłady, to ostatnie wielkie inwestycje: fabryka Nescafé Dolce Gusto w niemieckim mieście Schwerin, rozbudowa fabryki DAVIGEL – marki mrożonej żywności Nestlé Professional zlokalizowanej we francuskim Noyal-Pontivy oraz nowe, pozwalające podwoić produkcję kapsułek linie produkcyjne w hiszpańskiej fabryce Nescafé Dolce Gusto w Gironie.

PIERWSZE KROKI: Praktyki i staże – pierwsze szczeble na drabinie kariery dla młodzieży
Ścieżki rozwoju oferowane przez Nestlé w ramach Youth Employment Initiative będą obejmowały wszystkie obszary działalności firmy oraz szczeble zatrudnienia – od operatorów w fabrykach po dział sprzedaży i stanowiska zarządzające. Do projektu firma zaprosi uzdolnionych młodych ludzi z wykształceniem zawodowym, jak również wyższym, którzy poszukują pierwszego miejsca pracy.


Nestlé będzie w dalszym ciągu poszukiwać pracowników z wieloletnim stażem oraz nieustannie dostosowywać swoją ofertę do pracowników już obecnych w firmie.

W ramach inicjatywy nowo zatrudnieni będą mogli skorzystać z wiedzy i wieloletniego doświadczenia pracowników Nestlé – uczestnicząc m.in. w szkoleniach, w tym z coachingu i mentoringu, co pozwoli im lepiej przygotować się do wejścia na rynek pracy.

Pragniemy, by oferowane przez nas miejsca pracy i praktyk zawodowych były pierwszym krokiem na ścieżce kariery młodych ludzi w firmie, która od wielu lat dostrzega i docenia energię, talent i determinację młodego pokolenia – mówi Laurent Freixe.


Powiązane dokumenty

Nestlé w Europie

Artykuły na www.nestle.com: