Sort by
Sort by

Nestlé otwiera pierwszą w Polsce fabrykę PURINA PetCare!

Wiedzieliście, że w Polsce mieszka ponad 13 milionów psów i kotów? Nasz kraj jest największym rynkiem karmy dla zwierząt domowych w Europie Centralnej. Mimo, że karmy dla zwierząt domowych Nestlé PURINA PetCare są obecne w Polsce już od 15 lat, do tej pory produkowane były wyłącznie za granicą. Teraz to się zmieni.

Dzisiaj otwieramy pierwszą w Polsce fabrykę PURINA PetCare. To pierwszy zakład Nestlé w Polsce produkujący karmę dla zwierząt domowych oraz trzecia tego typu inwestycja Nestlé PURINA PetCare w Europie Centralnej. W początkowym etapie działania w polskiej fabryce powstawać będzie głównie karma dla kotów pod marką Felix, w większości przeznaczona na rynek lokalny, niemiecki oraz do krajów Europy Centralnej.

Do tej pory w naszą nową fabrykę karmy dla zwierząt PURINA PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej zainwestowaliśmy 300 mln zł oraz zatrudniliśmy 250 osób, a to dopiero początek - jeszcze w tym roku planujemy zainwestować kolejne 153 mln zł  i przyjmiemy do pracy 150 osób.

"Poprzez nasze inwestycje stajemy się częścią lokalnej społeczności i tak też postrzegamy naszą rolę. Tworzymy nowe miejsca pracy. Kupujemy surowce od lokalnych dostawców, a także budujemy trwałe, wieloletnie relacje. Istotą naszej filozofii prowadzenia odpowiedzialnego biznesu jest „Tworzenie Wspólnej Wartości” (ang. Creating Shared Value, CSV), a więc przynoszenie korzyści równocześnie inwestorom i społecznościom, w których działamy" – powiedział Simon Smith, Prezes Nestlé Polska S.A.

A Dyrektor fabryki, José Ignacio Lopezmalo Perezcarpy dodaje: "Zakład produkcyjny i centrum dystrybucyjne w Nowej Wsi Wrocławskiej uczestniczy w Europejskiej Inicjatywie Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth. Oznacza to stwarzanie miejsc pracy dla osób bez doświadczenia zawodowego oraz organizację profesjonalnego systemu staży i praktyk zawodowych w fabryce."