Sort by
Sort by

Nestlé Purina wspiera program odpowiedzialnej adopcji zwierząt!

Jeśli adopcja zwierząt to tylko odpowiedzialnie! Zwierzęta, podobnie jak ludzie, mają swoje charaktery. Niektóre uwielbiają leżakować na kanapie, inne potrzebują ruchu i aktywności. Są takie, które lubią towarzystwo dzieci, ale są też i takie, które lepiej „dogadują się” z dorosłymi.Jak zatem adoptować zwierzaka, z którym będziecie mieć wspólne „pasje”? Najlepiej zaangażować najlepszych ekspertów od psów i kotów jak Fundacja VIVA!, COAPE i Nestlé Purina.

Adopciaki.pl to realizowany przez fundację Viva! program odpowiedzialnej adopcji, który ma zapewnić maksymalne bezpieczeństwo ludzi i zwierząt. Wyszukiwarka na stronie internetowej pozwala określić cechy przyszłego ulubieńca i na tej podstawie proponowane jest zwierzę do adopcji. Każde z wytypowanych zwierząt przebywa od min. trzech tygodni w domu tymczasowym, pod opieką i stałą obserwacją przeszkolonych przez COAPE wolontariuszy VIVA! (doradców adopcyjnych). Zwierzę jest przebadane weterynaryjnie, zdiagnozowane behawiorystycznie i ma dopasowaną karmę przez specjalistę dietetyki weterynaryjnej. Tak więc, jest gotowe do adopcji. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, przed adopcją  przyszły opiekun wypełnia ankietę, odbywa rozmowę z doradcą, a także spotyka zwierzę.

Osoby, które nie mogą zdecydować się na adopcję, mają możliwość w inny sposób pomóc. Więcej na www.adopciaki.pl w zakładce Pomagamy. 

Jesteśmy dumni, że Nestlé Purina, producent karmy dla zwierząt, została partnerem strategicznym programu Adopciaki.pl. W ramach akcji „Micha dla zwierzaka, dom dla Adopciaka”, 1 proc. ze sprzedaży zrealizowanej przez Nestle PURINA w okresie 1 września – 31 października br. zostanie przeznaczony na wsparcie programu odpowiedzialnej adopcji zwierząt.