Sort by
Sort by

Wesprzyj ADOPCIAKA!

W Nestlé PURINA® przyjęliśmy dziesięć zobowiązań, które nazywamy Zobowiązaniami Puriny dla Społeczeństwa (ang. Purina in Society Commitments). Ich przestrzeganie ma pomóc w polepszaniu zdrowia i dobrostanu zarówno zwierząt, ludzi jak i całej naszej planety.

Częścią zobowiązań PURINA® DLA SPOŁECZEŃSTWA są inicjatywy promujące zarówno bezpieczną i świadomą adopcję zwierząt bezdomnych jak i zabieranie swoich psiaków do pracy.

We wrześniu ruszamy z kolejną inicjatywą pozwalającą wesprzeć program bezpiecznych i odpowiedzialnych adopcji ADOPCIAKI.PL pod hasłem „Pomóż Adopciakom razem z PURINA®”.

 W akcję „Pomóż Adopciakom razem z PURINA®” możesz zaangażować się na dwa sposoby:

1. Za Twój każdy klik na stronie www.purinawspiera.adopciaki.pl my - jako Nestle Purina - przekażemy 1 zł na program bezpiecznych adopcji Adopciaki.pl.*
*Do 100 000 zł.
2. 1% ze sprzedaży wszystkich produktów w okresie 01.09-31.10.2016r. PURINA przekaże na program odpowiedzialnych adopcji Adopciaki.pl.

Nie możesz wziąć do siebie zwierzaka? Wesprzyj ADOPCIAKA!

ADOPCIAKI.PL
Program odpowiedzialnej i bezpiecznej adopcji psów i kotów Adopciaki.pl powstał w 2015 roku dzięki koalicji trzech organizacji: Fundacji działającej na rzecz ochrony praw zwierząt Viva! Akcja dla Zwierząt, organizacji szkolącej specjalistów od zachowania zwierząt COAPE oraz producenta karmy dla zwierząt Nestlé PURINA®. Podstawą programu jest zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa zarówno zwierzęciu, jak i przyszłym właścicielom.

Dzięki wsparciu ekspertów poprawiamy warunki adaptacji. Adopciak jest dobierany do stylu życia przyszłego właściciela, a jego wygląd ma znaczenie drugorzędne. Za koordynację opieki w domach tymczasowych w których Adopciaki przechodzą wstępny okres adaptacji odpowiada organizacja „Viva! Akcja dla Zwierząt”. Opiekę nad zdrowiem psychicznym podopiecznych i pomoc w szkoleniu Domów Tymczasowych dla nich, roztacza organizacja szkoleniowa behawiorystów COAPE, a PURINA zapewnia podstawową opiekę weterynaryjną oraz dopasowany do potrzeb zwierzęcia pełnowartościowy pokarm na okres 3 tygodni. Nowy właściciel otrzymuje takie samo wsparcie w Paczce Adopciaka, tj. voucher na poradę behawioralną i weterynaryjną oraz zapas karmy na 3 tygodnie z instrukcją stosowania.
Nad całym procesem czuwa szereg koordynatorów, a przyszły właściciel po spotkaniu Adopcyjnym otrzymuje specjalny Poradnik dla przyszłego właściciela Adopciaka i dostaje jeszcze tydzień do namysłu. Każde zwierzę Adoptowane w programie jest trwale oznakowane microchipem i podpisywana jest umowa adopcyjna. Adopcja wsparta wiedzą i zaangażowaniem ekspertów minimalizuje ryzyko podejmowania pochopnych decyzji.

W pierwszym roku działania do programu weszło 278 zwierząt w 80 domach tymczasowych
w 7 miastach w całej Polsce. Ponad połowa znalazła już nowe kochające domy i żadne zwierzę nie wróciło z adopcji. Program jest popierany i promowany przez znanych Ambasadorów, a wśród nich są: Agnieszka Szulim, Maja Ostaszewska, Magda Popławska, Tomasz Raczek, Marcin Szczygielski i inni.

W PURINA® wierzymy, że życie jest bogatsze, kiedy zwierzęta i ludzie są razem. Dlatego dążymy do nieustającego doskonalenia naszych produktów i standardów w jakich powstają. Prowadzimy własne badania obejmujące m.in. wpływ żywienia na zachowanie i zdrowie zwierząt. Dzięki naszej wiedzy, jesteśmy w stanie dostarczać dietę dostosowaną do specyficznych potrzeb żywieniowych, związanych z różnym stylem życia lub etapem rozwoju zwierzęcia.