Sort by
Sort by

Nestlé pomoże 10 milionom młodych ludzi wykorzystać możliwości ekonomiczne
Nestlé ogłosiło dzisiaj nowy cel swojej globalnej inicjatywy dla młodych: Nestlé needs YOUth. Do 2030 roku, firma pomoże 10 milionom młodych osób na całym świecie uzyskać dostęp do możliwości rozwoju gospodarczego.

Światowa inicjatywa skupia wszystkie wysiłki wspierające młodych z całego świata, które Nestlé realizuje samodzielnie lub wspólnie z partnerami, włączając inicjatywę Sojusz dla Młodych -Alliance for YOUth.

Aby osiągnąć ten cel do 2030 roku,rozszerzyliśmy naszą inicjatywę. Oprócz oferowania szans zatrudnienia, Nestlé chce wspierać przyszłych rolników oraz przedsiębiorców. Celem inicjatywy jest również promowanie innowacji poprzez platformę taką jak Henri@Nestlé.

Nestlé również dzisiajogłosiło, że jest pierwszą firmą, która dołączyła do programu ‘Global Initiative on Decent Jobs for Youth’, prowadzoną przez Międzynarodową Organizację Pracy.

Mark Schneider – CEO firmy Nestlé ogłosił te zobowiązania dzisiaj w Nowym Jorku. Przemawiał podczas wydarzeń Tygodnia Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Podkreślił, że inwestowanie w młodych jest ważne, aby osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju. Jednocześnie jest to długoterminowa inwestycja dla firm, która równolegle rozwija gospodarki i biznes. Przeczytaj więcej w Raporcie CSV

Wsparcie ludzi młodych we wchodzeniu na rynek pracy to jeden z priorytetów Nestlé Polska. Z tego powodu już od 18 lat firma organizuje 3-miesięczne letnie praktyki. W sumie od 1999 roku wpłynęło na nie 25 000 aplikacji, a firma dała szansę odbycia praktyk blisko 1000 młodym. Średnio w każdym roku około 50% z nich podejmuje stałą współpracę z Nestlé. Program letnich praktyk realizowany jest w ramach Inicjatywy „Nestlé needs YOUth”, dzięki której firma działa na rzecz podnoszenia jakości życia i dążenia do lepszej przyszłości.

Oto, jak przedstawia się dzień z życia praktykanta Nestlé: https://youtu.be/K-B9ahlC2qU..