Sort by
Sort by

Od praktykanta do pracownika

Szczypta ambicji, łyżka inteligencji, szklanka pracowitości i otwartości na zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych. Wszystko razem wymieszać aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Odłożyć aż do wyrośnięcia. Oto prosty przepis jak z praktykanta stać się pracownikiem w wymarzonej firmie. Przedstawiamy historię praktykanta, który został firmie po 3-miesięcznych praktykach. Takich przypadków będzie jeszcze więcej – w Nestlé trwa właśnie 17. edycja praktyk letnich.

Tegoroczna edycja programu Letnich Praktyk w Nestlé ruszyła 1 lipca i potrwa do końca września. W tym roku do Nestlé Polska wpłynęło prawie 2 000 aplikacji młodych osób chętnych do odbycia 3-miesięcznych letnich praktyk. W sumie od 1999 do 2016 roku, na praktyki w Nestlé przyjętych zostało blisko 800 osób, a po praktykach zostało na dłużej w firmie prawie 50%. Jedną z nich jest Franciszek Strąkowski.

 

 – Już od samego rana czułem pewnego rodzaju dreszcz ekscytacji. Dostałem się na upragnione praktyki, a dzisiaj miał być mój pierwszy dzień pracy. Po przekroczeniu progu firmy, powitaniu przez szefa, poznałem zespół, z którym przez najbliższe trzy miesiące miałem pracować – opowiada Franciszek Strąkowski, były praktykant Działu Sprzedaży, a obecnie asystent Działu Spraw Korporacyjnych i PR.

Wszystko zaczęło się na IV roku studiów w Szkole Głównej Handlowej. Franciszek Strąkowski, jak wielu studentów, chciał odbyć praktyki zawodowe. Złożył kilka aplikacji, w tym do Nestlé. Dostać się na praktyki w takie miejsce – marzenie! Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna odbyła się z przedstawicielem działu HR, a druga już z bezpośrednim przełożonym – Channel Sales Managerem. Kilka dni oczekiwania i zadzwonili – od 1 lipca Franciszek miał zacząć praktyki w Dziale Sprzedaży, w kanale nowoczesnym.

 – Pierwszy dzień był jednocześnie stresujący i ekscytujący. Ludzie wokół mnie wykazali się dużą chęcią współpracy oraz poznania nowego członka działu. To oni wprowadzili mnie w moje obowiązki, pokazali jak wygląda codzienne funkcjonowanie w Nestlé i ratowali, gdy początkowo gubiłem się w korytarzach firmy – mówi Franciszek Strąkowski.

W trakcie letnich praktyk, Franciszek realizował wiele projektów. Były to między innymi analizy akcji promocyjnych i analizy sprzedaży. Miał także okazję przekonać się, jak wygląda praca terenowych sił sprzedaży oraz poznać proces produkcyjny artykułów Nestlé w jednej z fabryk. W Nestlé bardzo spodobała mu się atmosfera pracy, dlatego nie zawahał się, gdy po praktykach zaproponowano mu pracę w Dziale Spraw Korporacyjnych i PR.

 – Ogromnie cieszę się, że zostałem wybrany spośród ponad 4000 aplikacji, które wpłynęły w ubiegłym roku na letnie praktyki w Nestlé. Wykorzystałem szansę, którą dostałem i cieszę się, że zaproponowano mi zostanie w Nestlé na dłużej – mówi Franciszek Strąkowski.

Praktyki w Nestlé są częścią Europejskiej Inicjatywy Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth – czyli wsparcia, jakiego pracodawca udziela młodzieży we wchodzeniu na rynek pracy. Firma zadeklarowała stworzenie do 2016 roku w całej Europie 10 000 miejsc pracy dla osób do 30. roku życia oraz kolejnych 10 000 miejsc staży i praktyk. W Polsce programem objętych będzie ponad 800 osób. Do zatrudniania ludzi młodych i stwarzania im możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego Nestlé zachęca także swoich partnerów biznesowych w ramach Sojuszu dla Młodych (ang. Alliance for YOUth), który cieszy się poparciem m.in. Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.