Sort by
Sort by

Pierwsza siłownia plenerowa już otwarta!

W niedzielę na rogu ulic Głównej i Wiśniowej w Markach otworzyliśmy pierwszą siłownię plenerową w ramach akcji Nestle PoRusza Polskę! Wspólnie z władzami Marek przygotowaliśmy z tej okazji specjalne wydarzenie dla mieszkańców.

Jest to nie tylko pierwsze tego typu miejsce w mieście, ale także pierwsza siłownia, która została zbudowana w ramach akcji „Nestlé porusza Polskę”. Marki zwyciężyły ją dzięki zaangażowaniu swoich mieszkańców, którzy oddawali na gminę głosy, w konkursie, który firma Nestlé zorganizowała z okazji swojego 150-lecia.

 

W DNA naszej firmy wpisane jest dbanie o jakość życia konsumentów, dlatego też obchodząc w tym roku okrągły jubileusz zdecydowaliśmy się na zorganizowanie akcji, która zachęcać będzie do aktywnego stylu życia. Bardzo się cieszymy, że to właśnie w Markach możemy otworzyć pierwszą siłownię ufundowaną w ramach akcji „Nestlé porusza Polskę”. Walka o siłownie plenerowe była bardzo zażarta, dlatego też chciałbym wyrazić tym większe wyrazy uznania dla mieszkańców Marek, którzy niezwykle zaangażowali się w głosowanie – powiedział Marcin Witkowski, Point of Purchase Activation Manager, Nestlé.

 

 

W otwarciu siłowni na zbiegu ulic Głównej i Wiśniowej wzięli udział przedstawiciele firmy Nestlé oraz Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych. Po części oficjalnej na mieszkańców czekał wspólny trening, porady żywieniowe oraz sportowe animacje dla najmłodszych.

Najnowsza siłownia plenerowa w Markach to miejsce, w którym aktywnie spędzać czas mogą całe rodziny. Podczas odbywającego się w niedziele otwarcia trener fitness prezentował  jak ćwiczyć wszystkim chętnym, którzy różnili się nie tylko poziomem zaawansowania, ale także wiekiem. W treningu brał aktywny udział także Burmistrz miasta. W nowopowstałej w Markach siłowni od Nestlé, która dostępna jest dla wszystkich niezależnie od pory dnia i roku znajdują się następujące urządzenia:

• surfer i twister – wzmacnia koordynację ruchową, aktywuje mięśnie bioder oraz stawów biodrowych,
• orbitrek i biegacz – pobudza ruchy bioder, barków, ramion oraz nóg,
• wioślarz – wzmacnia mięśnie nóg, ramion i górnej partii pleców
• poręcze i podciąg nóg – wzmacnia mięśni ramion oraz mięśni brzucha
• rower i jeździec – wzmacnia wydolności serca i płuc, poprawia koordynację ruchową oraz wzmacnia mięśnie nóg, ramion oraz górnej partii pleców.

 


 

Na każdym urządzeniu znajduje sie instrukcja, opisująca prawidłowy i bezpieczny sposób wykonywania ćwiczeń na danym sprzęcie. Oczywiście przed rozpoczęciem jakichkolwiek ćwiczeń warto pamiętać o rozgrzewce.