Sort by
Sort by

Praktykanci na pokładzie!

16. edycja Programu Praktyk Letnich w Nestlé

Dzisiaj wystartowała 16. edycja Programu Praktyk Letnich w Nestlé.  W tym roku na praktyki przyjęliśmy łącznie 75 studentów i absolwentów. Najlepsi otrzymają propozycję pracy.

7 lokalizacji, 75 studentów i absolwentów, 3 miesiące pracy. Tak w skrócie moglibyśmy opisać tegoroczne praktyki letnie. Nasi praktykanci będą pracować w Kaliszu, Rzeszowie, Namysłowie, Kargowej, Nałęczowie, Warszawie, a także otwartej w marcu fabryce w Nowej Wsi Wrocławskiej. Czego się nauczą? Czy to doświadczenie wpłynie na ich przyszłą drogę zawodową? Dowiemy się w już wkrótce. To, co wiemy już dziś, to fakt, że największym zainteresowaniem cieszyły się działy: produkcji, techniczny i zarządzania jakością.
Łącznie do firmy spłynęło ponad 4000 aplikacji, a w rozmowach rekrutacyjnych wzięło udział ponad 400 kandydatów.

Letnie praktyki w Nestlé oferują dwie ścieżki rozwoju: praktyki w biurach w ramach BIP – Business Internship Program oraz praktyki techniczne w fabrykach firmy w całej Polsce w ramach programu TEDP – Technology Engineering Development Program. BIP to program przeznaczony dla studentów o profilu ekonomicznym. Oferuje szansę zdobycia doświadczenia w takich dziedzinach jak np. marketing, sprzedaż, HR czy IT, a TEDP to program dla inżynierów, w którym Nestlé otwiera drzwi swoich fabryk w całej Polsce. Praktykanci w tym wypadku szkolą się w dziedzinach takich jak technologia i produkcja, zapewnienie jakości, inżynieria przemysłowa, wdrożenie i rozwój nowych produktów.

W ramach BIP w tym roku firma przeszkoli 40 praktykantów głównie w Warszawie, Kaliszu i Nowej Wsi Wrocławskiej, a w programie praktyk technicznych TEDP firma stworzyła 35 miejsc pracy w całej Polsce. Najwięcej w fabryce Winiar w Kaliszu, fabryce karmy dla zwierząt koło Wrocławia oraz w fabryce lodów w Namysłowie.

Praktyki letnie są częścią Europejskiej Inicjatywy Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth. Inicjatywa zakłada zatrudnienie przez Nestlé do końca 2016 roku 20 000 Europejczyków do 30. roku życia. Połowa z nich otrzyma propozycję pracy, natomiast druga połowa – oferty praktyk i staży.