Sort by
Sort by

Sport może być świetną zabawą

„Lekkoatletyka dla każdego” ma pokazać dzieciom, że sport i zdrowe odżywianie mogą być... świetną zabawą.  W ramach programu Nestlé wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki od 2014 roku organizuje zawody i imprezy lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży oraz uczy je wyrabiania dobrych nawyków poprzez zabawę.

Program prowadzony jest pod okiem przeszkolonych nauczycieli, instruktorów i trenerów. W ramach programu eksperci ds. żywienia Nestlé prowadzą szkolenia dla koordynatorów i uczą, jak podczas prowadzonych lekcji skutecznie przekonywać dzieci do zdrowego odżywiania. Dotychczas największym wydarzeniem w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” były zawody lekkoatletyczne we Włocławku (27-29 maja 2015), w których udział wzięło aż 2 500 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. Dodatkową atrakcją zawodów była sztafeta z… Olimpijczykami: Barbarą Madejczyk – finalistką Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w rzucie oszczepem, Pawłem Czapiewskim – rekordzistą Polski w biegu na 800 metrów i Szymonem Ziółkowskim – mistrzem olimpijskim w rzucie młotem.

– Chcemy uczyć już najmłodsze dzieci jak dbać o zdrowie. Jako globalny producent żywności posiadający największe na świecie zaplecze naukowe chętnie dzielimy się naszą wiedzą żywieniową i wieloletnim doświadczeniem edukacyjnym wszędzie tam, gdzie prowadzimy naszą działalność. Od ponad 20 lat jesteśmy częścią polskiej społeczności, dlatego bardzo cieszymy się z lokalnego partnerstwa z PZLA na rzecz dzieci. W programie zadbaliśmy m.in. o profesjonalne materiały żywieniowe niezbędne do wykorzystania przez nauczycieli na lekcjach, a podczas mityngów lekkoatletycznych będziemy udzielać porad żywieniowych dla rodziców – powiedział Simon Smith, Prezes Nestlé Polska S.A.

W roku 2016 w programie odbyło się już ponad 500 imprez z najmłodszymi dziećmi, 50 edycji zawodów dla starszych klas szkoły podstawowej i dla gimnazjum. Zawody i imprezy Lekkoatletyka dla każdego! są bardzo ważnym elementem programu, gdzie dzieci we wspaniałej atmosferze lekkoatletycznego święta mogą sprawdzić swoje postępy, spotkać się z rówieśnikami z innych miast, a także największymi gwiazdami lekkiej atletyki. Wszelkie informacje o programie: www.lekkoatletykadlakazdego.pl.