Sort by
Sort by

#Zacznij od lekkiej!

Wszyscy żyjemy niezwykłymi emocjami związanymi z Igrzyskami Olimpijskimi w Brazylii, czekając na kolejne występy polskich lekkoatletów. Ale my już teraz rozpoczynamy wielkie poszukiwania następców Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka, Piotra Małachowskiego czy Adama Kszczota.

W ramach programu Lekkoatletyka dla każdego! wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki zaprosiliśmy dzieci z rodzicami do wakacyjnych miasteczek lekkoatletycznych w Jarosławcu i Międzyzdrojach. 

 #Zacznij od lekkiej!
 
16 sierpnia na plaży w Jarosławcu - mieście znanym z organizowanego od wielu lat biegu po plaży – dzieci  mogły sprawdzić swoje predyspozycje na bieżni, w skoku wzwyż, rzucie oszczepem młodzieżowym do celu oraz biegu sprawnościowo - płotkarskim. Wszystko pod okiem Pawła Czapiewskiego – aktualnego rekordzisty Polski w biegu na 800 m - oraz Pawła Januszewskiego - mistrza Europy z 1998 roku w biegu na 400 m przez płotki. W miasteczkach można było również skorzystać z porad ekspertów ds. żywienia Nestlé . Wszystko po to, żeby poczuć atmosferę Rio i zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego.

18 sierpnia miasteczko lekkoatletyczne przeniosło się do Międzyzdrojów. W centralnym punkcie miasta - na skwerze rekreacyjnym – zabawy lekkoatletyczne poprowadzili Jacek Wszoła, Marian Woronin, Bogusław Mamiński i Paweł Czapiewski. 

- Lekkoatletyka dla każdego! to fajna propozycja dla dzieci. Poprzez zabawę uczymy, jak ważny jest ruch i aktywne spędzanie czasu. Właśnie tak zaczynali najwybitniejsi dziś światowi lekkoatleci. Zatem zapraszamy. Lekkoatletyka to sport dla każdego - #zacznij od lekkiej - powiedział Sebastian Chmara, Wiceprezes ds. sportu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

- W ramach programu Lekkoatletyka dla każdego! edukujemy dzieci i ich rodziców jak  ważne  jest prawidłowe odżywianie. Dlatego jako światowy producent żywności posiadający największe na świecie zaplecze naukowe chętnie dzielimy się naszą wiedzą żywieniową i doświadczeniem wszędzie tam, gdzie prowadzimy naszą działalność. Dlatego zapraszamy do naszych miasteczek lekkoatletycznych, gdzie będziemy udzielać porad żywieniowych, liczyć wskaźnik BMI oraz odpowiadać na wszelkie pytania. - dodała  Blanka Mellova – ekspert żywieniowy firmy Nestlé Polska.

Lekkoatletyka dla każdego! to realizowany od września 2014  przez Polski Związek Lekkiej Atletyki program upowszechniający sport oraz, dzięki wsparciu merytorycznemu Nestlé Polska, prawidłowe odżywianie wśród dzieci i młodzieży.

W ramach programu dzieci w klasach IV - VI biorą udział w regularnych zajęciach pozalekcyjnych (370 trenerów prowadzi zajęcia 3 razy w tygodniu, blisko 8000 dzieci w całej Polsce), a w gimnazjum już intensywnie trenują w ramach klas sportowych o profilu lekkiej atletyki lub w grupach naborowych (1800 osób, 96 trenerów). Program obejmu także imprezy sportowe. W klasach I - III to drużynowe zabawy lekkoatletyczne, które mają zachęcić dzieci do aktywności ruchowej, a jednocześnie wprowadzają elementy lekkiej atletyki odpowiednie do wieku dziecka i jego możliwości motorycznych.

W roku 2016 w programie odbyło się już ponad 500 imprez z najmłodszymi dziećmi, 50 edycji zawodów dla starszych klas szkoły podstawowej i dla gimnazjum. Zawody i imprezy Lekkoatletyka dla każdego! są bardzo ważnym elementem programu, gdzie dzieci we wspaniałej atmosferze lekkoatletycznego święta mogą sprawdzić swoje postępy, spotkać się z rówieśnikami z innych miast, a także największymi gwiazdami lekkiej atletyki. Wszelkie informacje o programie: www.lekkoatletykadlakazdego.pl.